Hlavní navigace

Závazek v účtu vůči zemřelému společ.

• (neregistrovaný) 194.212.161.---

4. 9. 2007 7:38

Dobrý den, přebrala jsem účto, kde je na 379 závazek vůči 10 let zemřelému společníkovi. Je tam i půjčka 479 účet. Nevím, cos tím.

Stejně je na 249 půjčka společníka, kterého má vyplaceného a současný majitel od něj převzal tuto společnost s tím, že je vyrovnaný. Má tam nejen půjčku na 249, ale také 379 - jiné závazky a 479 - dlouhodobé půjčky. Nevím co s tím. Minulá účetní na to zjevně kašlala a já si s tím nevím rady. Co je třeba k zlikvidování závazků vůči zemřelému a co je třeba k zlikvidování závazků a půjček od druhého bývalého společníka, který fyzicky nemá žádné závazky ani pohledávky, i když to účto vykazuje ? děkuji moc za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2007 10:53

bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

Re: Závazek v účtu vůči zemřelému společ
      *** Závazek (stejně jako jeho podíl) měl být předmětem dědického řízení. Nebylo to náhodou nějak vyřešeno při jeho úmrtí, jen že se to zapomělo zaúčtovat? U toho "bývalého a žijicího" by se nějak dodatečně nedal vystavit doklad o zaplacení půjčky? ***

• 4. 9. 2007 11:21

Liba (neregistrovaný) 195.47.94.---

No nějak takto to budeme muset udělat. S tím zemřelým - asi to bylo nějak vyřešeno, ale ne v účetnictví. Ach jo, to jsou věci. Teď mi poradila jedna daň.poradkyně, že by se to dalo udělat takto : napsat papír, že veškeré závazky a pohledávky přecházejí v momentu převzetí společnosti ( což už se stalo) na stávajícího (tohoto jednoho) společníka. Zápisem z valné hromady. Účet 413.

• 4. 9. 2007 13:02

bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

*** Paní poradkyně to asi myslela jako v podstatě postoupení pohledávky z "minulého" společníka na "současného", že? To byste jen v závazcích přehodila jméno společníka. A k tomu "zemřelému" Vám neřekla nic? ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).