Hlavní navigace

SOD - podpisy

• (neregistrovaný) 212.11.123.---

4. 9. 2007 11:03

Dobrý den, je možné aby v s.r.o. podepisoval smlouvy o dílo např. ředitel /není ani spol. ani jednatel/, když to dáme do směrnice, tak asi ano? a pak faktury vystavuji já a také podepisuji. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2007 11:15

Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

Re: SOD - podpisy
      Směrnice podle mého názoru nic nevyřeší. Ve výpisu z obchodního rejstříku je vždy uvedeno, kdo jedná jménem firmy a tím se musíte řídit. Můžete ale dát ředitelovi prokuru, která se pak zapíše do OR.

• 4. 9. 2007 14:35

Ditta (neregistrovaný) 83.208.227.---

No nevím, s tím bojuju už dlouho, to by u velkých akciovek musel všechno podepisovat předseda představenstva osobně, a že by např. u O2 podepisoval smlouvy o zřízení telefonní linky mi tedy moc nepřijde. Podle mě je to věc vnitřní organizace, jaké dáte komu pravomoci a další straně do toho moc není. Ovšem na druhou stranu vás to zavazuje splnit to, co slíbil. Když si dělník objedná stroj za milion, budete těžko vysvětlovat dodavateli, že k tomu neměl pravomoc, jedině pak na tom, kdo podepsal objednávku můžete vymáhat náhradu škody.

• 9. 9. 2007 22:18

Vlada (neregistrovaný) 213.168.176.---

Šéf nákupu může mít plnou moc udělenou oprávněnou osobou - jednatelem .. na cokoliv co bude zapotřebí. Jednatel jistě nebude podepisovat každou hloupost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).