Hlavní navigace

Zápočtový list-důvod výp.

 • (neregistrovaný)

  4. 9. 2007 22:02

  Prosím, všichni zde píší, že se nesmí uvádět důvod výpovědi na zápočt.listě (tj. § - zrušení PP, dohoda, apod.). Můžete mi někdo poradit, v jakém zákoně a § se to píše? Zákoník práce uvádí asi 5 povinných údajů, ale nezakazuje uvádět důvod výp. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2007 6:46

   P. (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   Toto řeší zákoník práce § 312 - 314. Je uvedeno co musí obsahovat vše ostatní bych neuváděla vzhledem k dnešním zákonům o ochraně dat, o diskriminaci atd.

  • 5. 9. 2007 7:30

   Anna (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   ***
   § 312 uvádí, co tam být musí, a v § 313 se píše, že jiné údaje než jsou v § 312, se smí uvést pouze se souhlasem zaměstnance. Důvod ani způsob skončení pracovního poměru v § 312 není.

  • 5. 9. 2007 8:04

   baba (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   Výklad JUDr. Ladislava Jouzy - "Důvod skončení prac. pom. se do potvrzení neuvádí, neboť by tento údaj byl nejen v rozporu s ochranou osobních údajů zaměstnance a zásahem do ochrany osobnosti podle § 11 občanského zákoníku, ale nebyl by v souladu ani s dalšími předpisy"
   Do 1.10.2004 - do nabytí účinnosti nového zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. bylo vhodné do potvrzení uvádět i důvod skončení - podpora v nezaměstnanosti nemohla být poskytnuta zaměstnanci s nímž byl rozvázán pPP např. výpovědí z důvodu porušení prac. kázně.
   Jinak rozhodnutí Nejvyššího soudu sp. zn. 21 Cdo 981/2004 ze dne 24.9.2004:
   "Zaměstnavateli z právního předpisu nevyplývá povinnost uvádět v potvrzení o zaměstnání, kterým ze způsobů uvedených v ustanovení ZP byl PP rozvázán. Požaduje-li tedy zaměstnanec v rozporu se zákonem, aby zaměstnavatel do potvrz. o zam. uvedl jiné, než předepsané skutečnosti, není mu zaměstnavatel povinen vyhovět a nadbytečný údaj do potvrzení o zaměstnání uvádět".

   Doufám, že už je to vyčerpávající, akorát by mě zajímalo, proč tam ten důvod tak moc chcete uvádět, jestli to není tajemství.

  • 5. 9. 2007 8:35

   Osmanka (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   Tajemství to není, jen program vyjíždí zápočtový list s důvodem výpovědi, musím kvůli tomu přepsat formulář a na to nemám čas (nejsem programátor a trvá mi to krapet déle).

  • 5. 9. 2007 8:42

   baba (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   Zkuste nadbytečný údaj zabílit takovým tím sajrajtem, potom okopírovat a potvrdit razítkem a podepsat. Toto jsme totiž taky řešili než dobře placení programátoři změnu udělali.

  • 5. 9. 2007 8:47

   xy (neregistrovaný)

   Re: Zápočtový list-důvod výp.
   i za cenu přepsání formuláře to tak udělejte, že ukončení PP nenapíšete
   ono by se to mohlo obrátit i proti Vám - pokud by totiž dotyčný skončil např. z důvodu hrubého poruš. prac. kázně a nesehnal kvůli tomu práci, mohl by požadovat náhradu po Vás

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).