Hlavní navigace

Termín pro vydání zápočtového listu u MO

  • (neregistrovaný) 82.142.127.---

    5. 9. 2007 10:37

    Jsme malá organizace a vydávám ZL potvrzený sociálkou zaměstnanci v den jeho odchodu. Domnívala jsem se, že je povinnost dodržet tento termín.

    Ale teď k nám nastoupila nová zaměstnankyně z MO, ukončila k 31.8. a zápočtový list ještě nemá.

    Já ji ale bez toho nemohu přihlášit na sociálku a na to mám 8 dní.

    Dívala jsem se i do starší diskuse a není mi to zcela jasné. Můžete mi někdo poradit, jak je to s těmito termíny?

    Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2007 11:59

      ajka (neregistrovaný) 213.155.227.---

      Re: termín pro vydání zápočtového listu
      >Jsme malá organizace a vydávám ZL potvrzený sociálkou
      >zaměstnanci v den jeho odchodu. Domnívala jsem se, že
      >je povinnost dodržet tento termín.
      >
      >Ale teď k nám nastoupila nová zaměstnankyně z MO,
      >ukončila k 31.8. a zápočtový list ještě nemá.
      >
      >Já ji ale bez toho nemohu přihlášit na sociálku a na
      >to mám 8 dní.
      >
      >Dívala jsem se i do starší diskuse a není mi to zcela
      >jasné. Můžete mi někdo poradit, jak je to s těmito
      >termíny?
      >
      >Díky moc.
      Mě osobně bylo na OSSZ řečeno, že je povinností MO vydat zápočt.list do 8 dnů.Pokud chce zaměstnanec ZL ihned, vydám mu ho bez potvrzení nem.dávek.Údajně to nevadí.
      Např. PSSZ trvá i půl roku než ho vrátí potvrzený.
      >
      >

    • 5. 9. 2007 14:47

      Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

      Re: termín pro vydání zápočtového listu
      Nyní už není název Zápočtový list, ale jde o dvě různá potvrzení: jedno se nazývá Potvrzení o zaměstnání, vydává ho zaměstnavatel a co v něm má být uvedeno předepisuje Zákoník práce § 313 a také předepisuje, má být vydáno při skončení prac. poměru (tedy v ten den, nikoli do 8 dnů). Do Potvrzení o zaměstnání se promaroděné dny neuvádí.
      Druhým potvrzením je potvrzení o promaroděných dnech rok zpětně (toto není oficiální název, prostě je předepsáno vydat potvrzení o skutečnostech, které jsou rozhodné pro vyplácení nemocenských dávek, což jsou právě dny kdy pobíral nemocenské dávky). Toto potvrzení vydává ten, kdo nemocenské dávky eviduje a vyplácí, v případě VO firma, v případě MO sociálka.
      Promaroděné dny se sice mohou uvést přímo na Potvrzení o zaměstnání, ale je to nepraktické. V případě MO promaroděné dny musí potvrdit sociálka a to by zase nebylo splněno nařízení, že Potvrzení o zaměstnání máte vydat v den skončení poměru (vždycky se přece nepodaří to nechat potvrdit hned v den skončení, na odhlášku máte 8 dní). Takže: Potvrzení o zaměstnání vydat v každém případě v den skončení prac. poměru. Pokud jde o VO a člověk nemarodí, vystavit zároveň i potvrzení o promaroděných dnech a předat s tím, že pokud by marodil v ochranné lhůtě, vrátí toto potvrzení k doplnění. Pokud marodí i v den skončení poměru, pak toto potvrzení vydáte až domarodí. Pokud jde o MO, potvrzení o promar. dnech vystaví soiálka při odhlašování člověka nebo až je uschopněn (v případě že marodí).

    • 5. 9. 2007 15:10

      zdv (neregistrovaný) 82.142.127.---

      Re: ještě paní Jiřko, prosím
      Moc děkuji za odpovědi, paní Jiřce zvlášť :-)
      Ale ještě prosím můžete mi vyjasnit:
      pro přihlášku nového zaměstnance na PSSZ potřebuji právě to potvrzení o promaroděných dnech nebo obojí? A jaký je termín pro předání potvrzení o promaroděných dnech od minulého zaměstnavatele?

      Moc děkuji.

    • 5. 9. 2007 21:01

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: ještě paní Jiřko, prosím
      Jaký je termín pro vystavení potvrzení o promaroděných dnech a zda tam vůbec je nějaký termín dán, si nejsem jistá. Minulý zaměstnavatel byl velkou organizací?

    • 5. 9. 2007 19:38

      ajka (neregistrovaný) 213.195.210.---

      Re: termín pro vydání zápočtového listu
      Takhle by to asi mělo správně fungovat.Jenže např. u naší OSSZ, když jsem požadovala potvrzení o promaroděných dnech,tak mě bylo řečeno, že nic takového nevystavují, že má zaměstnanec předložit ZL, že mu to tam doplní.Tak možná na PSSZ to funguje jinak.

    • 5. 9. 2007 20:59

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: termín pro vydání zápočtového listu
      O tomto jsme tu debatovali už počátkem roku. Zadejte si třeba debatu Zápočtový list a počtěte si. Toto funguje v Brně, (taky jim to trvalo, než si zvykli, ale asi dostali konečně to správné školení). A mělo by to tak jít všude.

    • 17. 9. 2007 11:06

      Dana (neregistrovaný) 85.71.114.---

      Re: termín pro vydání zápočtového listu
      taky jsem zkoušela u nás na OSSZ doklad o "dnech nemoci" za zaměstnance a bylo mi řečeno, že to potvrzují pouze na zápočtový list (potvrzení o zaměstnání). že řádnou změnu nemají.... Pěkný den Dana.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).