Hlavní navigace

Čerpání dovolené

• (neregistrovaný) 213.195.202.---

5. 9. 2007 14:30

mohu čerpat dovolenou za r.2007,když jsem byla od 2,9,2006 na nemocenské a od 27,3,2007 jsem na Mat.dovolené?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2007 19:38

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: čerpání dovolené
      Ano, Vám to vychází tak, že máte nárok na celoroční výměru (4 nebo 5 týdnů, podle toho, jak to máte ve firmě). O čerpání této dovolené si ale musíte písemně požádat ještě před koncem mateřské tak, aby bez přetržky navazovala na mateřskou dovolenou. Vyčerpáte a zaměstnavatel ji zaplatí. Ještě před koncem řádné dovolené musíte zaměstnavateli dát písemnou žádost o poskytnutí rodičovské dovolené tak, aby bezprostředně navazovala na tu řádnou dovolenou. Určíte dobu, jak dlouho chcete být na rodičovské dovolené, nejdéle ale do 3 let dítěte. O rodičovský příspěvek si na úřadě požádáte hned po skončení mateřské dovolené, ten s čerpání řádné dovolené ani s čerpáním rodičovské dovolené nesouvisí.

• 6. 9. 2007 18:46

Bára (neregistrovaný) 82.99.184.---

Mám podobný problém.Zaměstnankyně je v PN od 8/06 do 5.9.2007 a nyní půjde na mateř.dovolenou.Žádá o proplacení dovolené.Musí si o ni požádat písemně a můžeme ji vyplatit,i když dítě se ještě nenarodilo? Díky Bára.

• 6. 9. 2007 19:21

Ale vždyť se to tu řeší obden. Proplácení není možné, to lze pouze při skončení pracovního poměru. Ona si může dovolenou pouze vybrat. Pokud už jí na vybrání nezbývá čas (nebo by jí čerpání dovolené před mateřskou zaměstnavatel nepovolil), pak si o její vyčerpání může požádat po skončení mateřské. Pokud v tomto případě od 1.1. 07 do nástupu na mateřskou nepromarodila ani 100 prac. dnů, náleží jí celoroční výměra, o kterou si může požádat tak, aby jí bezprostředně navazovala na mateřskou.

• 6. 9. 2007 21:58

Paní Jiřko děkuji a omlouvám se za dotaz na (pro Vás) stejné téma,
      ale jsem NOVÁČKEM na těchto stránkách...Bára

• 6. 9. 2007 22:13

To nevadí, ale když budete něco hledat, vždycky si nejprve zadejte nějaká hesla, která by se v té které diskuzi mohla vyskytovat, do vyhledávače a nejprve zkuste přečíst zobrazené diskuze. Třeba v nich odpověď najdete.

• 7. 9. 2007 8:01

Paní Jiřko děkuji za rady.Bára.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).