Hlavní navigace

Přímý vývoz do 3. země

  • (neregistrovaný) 85.207.46.---

    6. 9. 2007 10:37

    Firma/zákazník ze země mimo EU k nám vyšle svého zástupce např. vlakem, který u nás hodlá zaplatit hotově náš výrobek a ten pak osobně dovézt zpět. Jaký je v tomto případě postup s ohledem na DPH, JCD, potvrzení vývozu atd. ? Naše firma je plátcem DPH.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 10:51

      Pa (neregistrovaný) 82.150.168.---

      Re: Přímý vývoz do 3. země
      Vývoz do 3.země se řídí §66 ZDPH. Firma (=VY) musíte prokázat, že vaše zboží bylo vyvezeno do 3.země. Tudíž opět nejlépe přes celní JSD. Jinak těžko vystavovat fakturu s 0% DPH.
      FÚ vám bez důkazů zpochybní vývoz a doměří DPH, protože řekne, že vyslaný zástupce mohl zboží prodat hned v Praze. Placení v hotovosti nemá vliv na pohled ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).