Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
Dle data narození dítěte je na peněžité pomoci v mateřství, která se počítá jako odpracovaná doba, tudíž splní podmínku 60 dnů, nepromarodí víc jak 100 pracovních dnů, 29.9. je sobota, v září má "odpracované" všechny pracovní dny, takže má nárok na 9/12.
Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
za září nemá nárok na dovolenou, žádný předpis nemluví o odpracování dnů, ale jen o trvání pracovního poměru - viz zákoník práce !! A ten celé září netrval, bohužel
Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
§ 212 – poměrná část dovolené činí za KAŽDÝ CELÝ kalendářní měsíc NEPŘETRŽITÉHO TRVÁNÍ téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok .
Myslím, že tam opravdu není nic o tom, jestli jsou odpracovány všechny pracovní dny nebo ne.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
„Jsem Albert a mám rád vlaky“. Míval cestovní kancelář, teď zachraňuje úzkokolejku
OSVČ klesly minimální zálohy i paušální daň. Co když jste platbu zapomněli změnit?
OSVČ na neschopence: Po jejím ukončení čeká podnikatele důležitá povinnost
Když podáte žádost o důchod příliš brzy, řízení se může zastavit
Založení živnosti, první povinnosti i komunikace s úřady. Stát teď nabízí kurz zdarma
Podnikatelé na cestách: Jak se vyhnout předraženým výběrům z bankomatů
6. 9. 2007 11:34
Prosím potřebovala bych poradit. Pracovnice je na mateřské dovolené. Rodičovskou dovolenou nastoupila 8.3.2007, dítě se narodilo 21.4.. Pracovní poměr na dobu určitou jí končí 29.9.2007. Na kolik dní řádné dovolené má nárok za rok 2007? Dovolenou budu proplácet.