Hlavní navigace

Mateřská dovolená, PP na dobu určitou

  • (neregistrovaný) 217.112.169.---

    6. 9. 2007 11:34

    Prosím potřebovala bych poradit. Pracovnice je na mateřské dovolené. Rodičovskou dovolenou nastoupila 8.3.2007, dítě se narodilo 21.4.. Pracovní poměr na dobu určitou jí končí 29.9.2007. Na kolik dní řádné dovolené má nárok za rok 2007? Dovolenou budu proplácet.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 11:56

      p. (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
      napřed se rozhodněte jestli je na mateřské nebo rodičovské dovolené. Předpokládám, že na mateřské, podle data narození dítěte, i když u toho není rok narození. Taky ještě musíte uvést co dělala do 8.3.2007 pracovala, byla nemocná

    • 6. 9. 2007 12:06

      Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

      Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
      Dle data narození dítěte je na peněžité pomoci v mateřství, která se počítá jako odpracovaná doba, tudíž splní podmínku 60 dnů, nepromarodí víc jak 100 pracovních dnů, 29.9. je sobota, v září má "odpracované" všechny pracovní dny, takže má nárok na 9/12.

    • 6. 9. 2007 12:15

      baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
      za září nemá nárok na dovolenou, žádný předpis nemluví o odpracování dnů, ale jen o trvání pracovního poměru - viz zákoník práce !! A ten celé září netrval, bohužel

    • 6. 9. 2007 12:20

      baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Mateřská dovolená, PP na dobu určito
      § 212 – poměrná část dovolené činí za KAŽDÝ CELÝ kalendářní měsíc NEPŘETRŽITÉHO TRVÁNÍ téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok .

      Myslím, že tam opravdu není nic o tom, jestli jsou odpracovány všechny pracovní dny nebo ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).