Hlavní navigace

Převod dovolené z FO na PO ??

• (neregistrovaný) 88.101.211.---

6. 9. 2007 13:06

Dobrý den, chtěla jsem poradit. Zaměstnanci z fyzické osoby budou přecházet pod právnickou osobu (založil si s.r.o.). Jedná se mi o dovolenou, můžou si ji převést na s.r.o. ? Třeba nějakou refundací ? A jak bych to měla vypočítat ? Jaký průměr ? Děkuji mnohokrát Renata

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 15:45

ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

Re: Převod dovolené z FO na PO ??
      Oba zaměstnavatelé mohou uzavřít dohodu o převedení ŘD. Až bude zaměstnanec v s.r.o. čerpat převedenou dovolenou, dostane náhradu dle aktuálního průměru (jako kdyby čerpal dovču, na kterou mu vznikl nárok v s.r.o.). Společnost pak bude od FO požadovat refundaci ve výši vyplacené náhrady.

• 7. 9. 2007 7:05

Renata (neregistrovaný) 88.101.211.---

Děkuji mnohokrát paní Zdenko, a mám ještě jeden doplňující dotaz. Jaké proůměry budou mít u nové společnosti? Můžou jim přejít ty co mají teď? Nebo se to bude počítat z čeho ? Děkuji předem Renata

• 7. 9. 2007 11:40

ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

U nového zaměstnavatele (s.r.o.) budou mít nové průměry. Pokud budou čerpat dovolenou v době, kd ještě nebude k dispozici průměr pro náhrady za předchozí kvartál (ještě nepracovali), pak byste měla pro účely náhrad použít průměr pravděpodobný. Zadejte si do vyhledávání "pravděpodobný průměr", mzdovky tu několikrát vysvětlovaly, jak se počítá.
      Jestli Vám budou zaměstnanci v s.r.o. čerpat převedenou dovolenou po dnech - nejlépe v každém měsíci jeden - tak se upočítáte a ufakturujete:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).