Hlavní navigace

Pomóóc! Dovoz, doprava + DPH

• (neregistrovaný) 212.71.129.---

6. 9. 2007 14:15

Zachvátila mě nejistota. Moc moc volám o pomoc :-ooo..Dovážíme ze třetích zemí. Dopravu a proclení nám zajišťuje speditér. A tady je spoust mých dotazů:
    1) Zatím účtuji: hodnota zboží na dodav. faktuře (přepočtena kurzem na JSD) 504/321, clo (platíme českému speditérovi) také 504/321, a dopravu vč. vedlejších nákladů speditéra také na 504/321. Je to tak dobře??? Nebo je třeba clo účtovat na 504/345???
    2) A jak se zaúčtovaným DPH, zatím ho neúčtuju protože se anuluje vstupem a výstupem a na výsledku to nic nezmění. Ale asi je to špatně že jo? A mám prostě účtovat 343/343???
    3) Celou hodnotu pořízení zboží (tj. přepočtená hodnota zboží + clo + doprava) se mi zapíše do řádků 260 a 340. Nejsem si jistá jestli není třeba psát dopravu a s ní související ostatní náklady na nějaké jiné řádky ???
    Hrozně moc předem děkuji za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 16:01

Helena (neregistrovaný) 62.209.200.---

Re: Pomóóc! Dovoz, doprava + DPH
      Zdravím,
      1) pokud neúčtujete přes tř. 1 tak je to OK, jen mě záráží ten celní kurz - ten se používá pouze pro výpočet DPH.Pro přepočet do účetnictví použiju denní nebo pevný kurz ČNB - viz okolní diskuze.

2)DPH musíte naúčtovat opravdu 343/343 a dát na ř. 260 a 340.
      výpočet: hodnota zboží celním kurzem z JSD + clo + přepravní náklady= základ DPH. Stále stejné řádky DPH. Stává se , že vedlejší náklady - dopravu a spediční poplatky dojdou později - ale stále to souvisí s dovozem a tedy ř. 260 a 340.

• 6. 9. 2007 16:15

Ola (neregistrovaný) 212.71.129.---

Moc děkuju.
      1) Jestli jsem to pochopila tak clo účtované speditérem (ne přímo celním úřadem) účtuju tedy spráně na 504/321 (tř. 1. nepoužíváme). Ve vnitřních směrnicích máme používání měsíčního kursu na JSD. Doufám, že i to je možné.
      2) To DPH pořídím interním interním dokladem a zaúčtuju 343/343? Ještě jsem to nikdy nedělala poraďte prosím. Jak pořídím interní doklad?
      Opět předem moc děkuji.

• 7. 9. 2007 9:28

Helena (neregistrovaný) 62.209.200.---

Zdravím- účtování : záleží jaký máte SW - já naúčtuji na spojovací účet na obě strany základ a nechám spočítat DPH.

• 20. 9. 2007 19:21

H. (neregistrovaný) 88.146.35.---

>>>
      >>>Moc děkuju.
      >>>1) Jestli jsem to pochopila tak clo účtované
      >>>speditérem (ne přímo celním úřadem) účtuju tedy
      >>>spráně
      >>>na
      >>>504/321 (tř. 1. nepoužíváme). Ve vnitřních směrnicích
      >>>máme
      >>>používání měsíčního kursu na JSD. Doufám, že i to je
      >>>možné.
      >>>2) To DPH pořídím interním interním dokladem a
      >>>zaúčtuju 343/343? Ještě jsem to nikdy nedělala
      >>>poraďte
      >>>prosím. Jak pořídím interní doklad?
      >>>Opět předem moc děkuji.
      >>
      >>Zdravím- účtování : záleží jaký máte SW - já naúčtuji
      >>na spojovací účet na obě strany základ a nechám
      >>spočítat DPH.
      >Přidala bych se ještě s dotazem, pokud mi česká speditérská firma za dopravu účtuje bez DPH jako přepravu osvobozenou, tak to DPH pak já nějak dopočítávám?Celní služby vždy účtuje s 19 DPH tak tam asi žádný problém není.
      Děkuji H.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).