Hlavní navigace

Vrácení daně studentům

• (neregistrovaný) 89.203.151.---

6. 9. 2007 19:57

Dobrý den,
    ráda bych si u FÚ zažádala o vrácení daně z příjmu, ale nevím co a jak. Mám uzavřenou dohodu o provedení činnosti a můj zaměstnavatel to místo mě nevyřídí. Jestli Vás můžu poprosit, napište mi kde a jaký formulář získat...jak ho vyplnit a kam ho zaslat nebo doručit?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 22:54

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Vrácení daně studentům
      >Dobrý den,
      >ráda bych si u FÚ zažádala o vrácení daně z příjmu,
      >ale nevím co a jak. Mám uzavřenou dohodu o provedení
      >činnosti a můj zaměstnavatel to místo mě nevyřídí. Jestli
      >Vás můžu poprosit, napište mi kde a jaký formulář
      >získat...jak ho vyplnit a kam ho zaslat nebo doručit?
      >Děkuji

pokud jste měla u zaměstnavatele podepsané daň. prohlášení (nebo pokud neměla a hrubý příjem/měs. byl vyšší než 5000 Kč), potom Vám byla počítána zálohová daň
      od zaměstnavatele/ů si vyžádáte Potvrzení o zdanitelných příjmech, kde budete mít vypsané částky, které potom přepíšete do daňového příznání - tiskopis si vyzvednete buď na finančním úřadu nebo určitě nová verze bude zde v šablonách (doufám, že i za letošní rok se bude moci vyplňovat do šablon zde na bc)
      vyplněné daň. přiznání začátkem příštího roku předáte na FÚ a požádáte o vrácení daně
      zatím je na to ještě brzy - můžete mít do konce ještě další příjmy (třeba někde něco vyhrajete), takže na vyplnění je čas
      pokud zabrouzdáte sem začátkem příštího roku, tak se to zde bude na 100% řešit - jak vyplnit daň. přiznání, kam podávat apod.
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).