Hlavní navigace

Doklady ke slevě na dítě

• (neregistrovaný) 62.168.45.---

6. 9. 2007 22:24

Prosím o radu, mám zaměst.je rozvedený,uplatňuje slevu na dítě.Podepsal prohlášení, donesl potvrz.od manželky,že ona neuplatňuje, potvrzení o studi na stř.škole. Stačí tyto doklady nebo je nutno u rozv.donést doklad, že jsou v péči otce (rozhodnutí soudu) a rodné listy dětí. Pokud žije zam. s družkou, požaduji potvr.,že žijí ve spol.domácn.,že ona nepobírá a rodné listy dětí. Je to tak správně?Děkuji Iva

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2007 22:28

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Doklady ke slevě na dítě
      >Prosím o radu, mám zaměst.je rozvedený,uplatňuje slevu
      >na dítě.Podepsal prohlášení, donesl potvrz.od
      >manželky,že ona neuplatňuje, potvrzení o studi na stř.škole.
      >Stačí tyto doklady nebo je nutno u rozv.donést doklad,
      >že jsou v péči otce (rozhodnutí soudu) a rodné listy
      >dětí.

Aby on mohl uplatňovat na své děti zvýhodnění, musí s nimi žít ve společné domácnosti. Takže pokud byly svěřeny matce a on platí výživné, nejde o společnou domácnost. Nemůže uplatňovat, i kdyby matka neuplatňovala.

Pokud žije zam. s družkou, požaduji potvr.,že
      >žijí ve spol.domácn.,že ona nepobírá a rodné listy dětí.
      >Je to tak správně?Děkuji Iva

Pokud ty děti nemá s družkou, potvrzení od ní nepotřebujete, protože ona by je stejně uplatňovat nemohla. Pokud je ale jejich matkou, pak to potvrzení potřebujete.

• 7. 9. 2007 14:07

Líba (neregistrovaný) 88.102.39.---

Re: Doklady ke slevě na dítě
      Ty děti s družkou jsou jeho? Pokud ne (družka už je měla) tak na děti družky nelze slevu uplatňovat,slevu lze uplatnit jen na děti vlastní a děti manželky(vyženěné)ve spol.domácnosti.Ale možná jsem špatně pochopila Váš dotaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).