Hlavní navigace

Základy účtování, jen upřesnit :-)

• (neregistrovaný) 193.165.161.---

7. 9. 2007 8:31

Dobré ráno, nastoupila jsem jako účetní a byl mi doporučen tenhle web. První týden a už mi vrtá v hlavě jestli to a ono dělám správně. Je to mé první zaměstnání a asi bude chvili trvat než se do toho všeho dostanu. Mám zaúčtovávat vydané faktury. Na jedné jsou výrobky i služby, mám účtovat po položkách zvlášť nebo dohromady dle toho co je za větší cenu. Vím, že třeba dopravné k výrobku by se účtovalo všechno pod výrobky, ale v tomhle případě souběhu výrobků a služeb na jedné faktuře nevím.
    Děkuji za odpověď, doufám, že můj dotaz není hloupý. Eva K.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2007 8:39

Regína (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: základy účtování, jen upřesnit :-)
      Máte auditora nebo daňového pardce? Pokud ano, zeptejte se jich jak si to představují.
      Pri finančák je důležité, aby byly přiznané všechny příjmy a byla odvedena daň, jesli je to na 602 anebo 604 už není tak rozhodující.

A jinak se řiďte převažujícím obsahem.
      Samotná doprava = služba
      Zoží + doprava= prodej zboží
      Zboží+montáž+doprava - záleží na tom: oprava kohoutku s dodáním těsnění = služba, montáž kuchyňské linky včetně dodání spotřebičů = prodej zboží.

Když tak se ptejte konkrétně.

Hodně štěstí!

• 7. 9. 2007 8:57

Eva K. (neregistrovaný) 193.165.161.---

Děkuji moc za vysvětlení. Takže služba je služba, služba související s výrobkem je výrobek. Jde o to, co je podstané, hlavní a asi objednané. Eva K.

• 7. 9. 2007 10:10

Regína (neregistrovaný) 194.212.232.---

Tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).