Hlavní navigace

Odpovědnost za chybu při účtování

• (neregistrovaný) 62.168.32.---

7. 9. 2007 8:42

Dobrý den,

V bývalé firmě jsem chybně zůčtovala nemocenské dávky. Všechny průměry od ledna do července byly chybně. Teď tam má přijít sociálka. Bude to asi průser jak mraky. Může mi dát pokutu včetně nákladů k úhradě? Asi ano co. A celou? Mohla bych argumentovat tím,že jsem nemohla jezdit na školení? Byla sem jen jednou a to jsem si cestu musela zaplatit sama.

Dík Radek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2007 8:54

Regína (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: Odpovědnost za chybu při účtování
      Vaše možnosti vidím asi takto:
      1) Modlit se, že se na to nepřijde
      2) Pokud vám předepíší pokutu (mohou po vás vhtít jen pokutu, ne odovdy nebo náklady, které by firma stejně musela odvést), tak ji zaplatíte ze svého pojištění odpovědnosti, které jako správná účetní máte uzavřené.
      A jsetli ne, tak honem utíkejte na pojišťovnu a uzavřete ho!!!!

• 7. 9. 2007 8:57

Radek (neregistrovaný) 62.168.32.---

Už se na to přišlo. Zjistila jsem to při školení v druhé firmě a volala jsem tamní učetní ať to alespoň od tohodle měsíce dělá dobře. Taky to nevěděla. Dá se to pojištění uplatnit i zpětně? A kde se to vyřizuje? A jak se to pojištění jmenuje? A kolik to stojí? Dík..

• 7. 9. 2007 10:09

Regína (neregistrovaný) 194.212.232.---

Pozpátku:
      Nevím - je to v každé pojišťovně různé
      Ppojištění odpovědnosti při výkonu povolání - tuším. Říká se mu pojištění proti blbosti
      Mělo by to jít v kterékoli pojišťovně
      Zpětně .... pokud bude pojistka utavřená dřív než vám to předepíšou k úhradě tak snad ano....

• 7. 9. 2007 10:20

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

nevím, jestli se na tento případ pojistka "na blbost" dá vztáhnout
      spíš bych se podívala na program jako takový - proč počítal chybně nemocenské
      přece program by měl (pokud je dobrý), nemocenské spočítat správně (i když kontroluji a kontroluji...)

• 7. 9. 2007 10:34

René (neregistrovaný) 62.168.32.---

Ano, ale já nepočítala každý měsíc náhrady na nemoc. Brala jsem to pořád 1x za rok.

• 8. 9. 2007 23:34

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

*K pojištění:
      Jen podle ústní informace - ČSOB pojišťuje za Kč 500,-/rok.
      Když se přihlásíte za člena Svazu účetních, platíte roční příspěvek Kč 330,- a Svaz Vám zprostředkuje pojištění u Kooperativy za Kč 300,- ročně. Kryjí škody způsobené v rámci pracovní náplně do Kč
      150.000,-, u majitele certifikátu do 200.000,-. Napište ve vyhledávači Svaz účetních a tam to najdete.
      Jinak škody se kryjí jen pokud byl zaměstnanec v době způsobení škody pojištěn (ne tedy v době zjištění).

• 10. 9. 2007 10:06

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Jen takové malé zavzpomínání na doby minulé:
      Nevím, jak přesně je to teď, nemocenskou jsem počítala naposledy asi před 7-mi lety. Když jsem začínala(před 20-ti lety), kontrola našla přeplatky na nemocenské,dostala jsem od zaměstnavatele všechno k úhradě. Nejhorší to bylo u MD a dlouhodobě nemocných. Domlouvala jsem se s přeplacenými zaměstnanci, aby mi přeplatek vrátili. Většinou to udělali, protože věděli, že cokoli potřebovali, vždycky jsem jim vyhověla.Pojištěná jsem byla, ale to se nevztahovalo-tenkrát na penále. Co nevrátili zaměstnanci, zaplatila pojišťovna (minimum), to byli ti co už u nás nepracovali.A zbytek mi dal zaměstnavatel po nějaké době jako odměnu. Jo ,to ještě byly mezilidské vztahy na slušnější úrovni a zaměstnavatelé si vážili práce lidí.

• 10. 9. 2007 13:23

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Někdy se také chce, aby byl škůdce pojištěný v době způsobení škody i v době kdy se na to přijde. Protože škoda vzniká až vyměřením kontrolujícím orgánem.

Chce to podrobně přečíst pojistné podmínky a vyptávat se, vyptávat se, vyptávat se.....

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).