Hlavní navigace

OT: Práce mi vůbec nejde od ruky :-(((((

• (neregistrovaný) 88.100.183.---

7. 9. 2007 9:28

Ahoj všem, můžu si postěžovat sama na sebe? :-)

Mám pracovní krizi, práce mi vůbec nejde od ruky. Jsem líná? Neukázněná? Nebo je to tím ochlazením, zataženou oblohou a deštěm? Nebo jsem ještě vykolejená po dovolených?
    Jako matka dětí školou povinných mívám dovolené jen v červenci a srpnu - i letos jsme s kluky cestovali, bylo to prima. Celé prázdniny se odehrávaly stylem: honem udělat práci - rychle "urvat" pár dní volna a někam vyrazit - po návratu udělat nutná lejstra, dph, mzdy a pak zase pryč. Užili jsme si to, to ano.
    Ale tento týden to se mnou vypadá tak, že tady sedím, tupě zírám do monitoru a chabě předstírám pracovní aktivitu Termíny hoří čím dál víc a klienti volají a mailují a práce neubývá... :-(
    Nemyslím, že bych byla unavená či nevyspalá, nemám ani žádné trápení, které by mě paralyzovalo (díky Bohu!) - ale prostě mi ta práce vůbec nejde a nemůžu se dostat "do tempa". Nepomáhá kafe, čaj, čokoláda, jablko, hudba ani nic jiného.
    Lidičky, pokud jste na tom někdo podobně, napište prosím! Moc by mě potěšilo, kdybych věděla, že v tom nejsem sama.
    A pokud máte někdo návod, jak tuhle divnou náladu překonat a přinutit se k práci, prosím podělte se! Děkuju předem :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2007 9:37

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Re: OT: Práce mi vůbec nejde od ruky :-(
      Jsem na tom stejně, ale to vám nepomůže. Sedím a tupě zírám. Snažím se myslet, ale nemohu se soustředit. Je to zřejmě počasím. Nevím si s tím rady, jenom stále doufám, že se počasí trochu zlepší a že si ještě užijeme babího léta. Vydržte, určitě je nás víc v tomhle stavu.

• 7. 9. 2007 9:43

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Doporučuji nahlédnout do senátního tisku 106/0 o reformě věřejných financí (sněmovní tisk 222), který novelizuje 45 zákonů k 1.1.2008. To Vám zvedne adrenalin! :-))

Hezký den!

• 7. 9. 2007 9:47

baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

Adrenalin sice jo, ale chuť k práci mi to nepřidá. Taky jsem jak přejetá parním válcem . Zdravím všechny

• 7. 9. 2007 9:53

Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

Takove depky mam taky, vetsinou kdyz zacne prset nebo se ochladi.
      Mrace je nad hlavu, stat me stve cim da vice a co delat?
      Resim to tim, ze mlsam zmrzlinu vecer u televize, koukam na VKV - velmi krehke vztahy a letiste a po serialu usinam. Budim se kolem 02,00 ado rana poremyslim na co jsem zapomel zaplatit, jaky termin hori apd.

Nejlepsi je si vypit hlavu, ale vzhledem k tomu, ze nepiji tak to delat nemuzu.
      Je to zacarovany kruh a clovek se tesi na penzi.

Drzim vsem palce at to nejak zvladneme a snad se i uvidime na nejakem BC srazu.

• 7. 9. 2007 10:00

Lenka (neregistrovaný) 213.29.68.---

Jsem na tom stejně ,je to skvělé forum,nejsem tu dlouho ,pokud je čas tak alespon pročítám a ještě k tomu se o mě pokouší nějaké nachlazení
      Přeji všem krásný,pohodový víkend

• 7. 9. 2007 10:12

EvaS (neregistrovaný) 212.71.154.---

Tak jsem si myslela, že v takové pracovní - nepracovní náladě jsme sama. Váše příspěvky mě povzbudili - nejsem v tom sama - je nás víc. Ale teď mě veškerý humor dojde- jdu totiž na kontrolu na zdrav. pojišťovnu. Z mé strany jako účetní snad žádný problém nebude, ale firma platí odvody pozdě a tak tam bude penále za pozdním platby a to mě trochu mrzí. :-(
      Eva

• 7. 9. 2007 10:30

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Tak to je masakr ! Hodinu tady sedím, čučím do PC jak slípka ( oči se mi klíží) a hledám 0,04 Kč chybně zaúčtovaných na špatné středisko v měsíční uzávěrce. To miluju ! A protože jsem zarputilá a tvrdohlavá, tak jsem si řekla, že to najdu za každou cenu teď hned !
      Dnes by mi v hlavě asi ten mozkožrout zdechl hlady :-))) A jsem zlomyslně ráda, že na tom jste obdobně :-)))))))))))))))))
      Zuzik

• 7. 9. 2007 10:00

Eva M. (neregistrovaný) 88.100.183.---

Karle, já se do penze radši netěším...
      Lidi, to jsem ráda, že je nás takových víc :-) Po přečtení vašich příspěvků mám hned lepší náladu ;-)

Karle, já se radši do penze netěším, protože se obávám, že budou oddalovat věk odchodu do penze a zároveň budou snižovat důchody, protože přece musíme být solidární s těmi, kdo by měli malé penze (i když třeba léta krátili odvody na soc.poj. - "chudáci"). Takže pro ty poctivé, co do systému platili víc, tam stejně nebude nic navíc, nedělám si iluze :-( Raději tedy počítám s tím, že budu dělat až do smrti, abych si k tomu mizernému důchodu něco přivydělala. V tomto ohledu máme jako účetní výhodu - naše profese je nevyžaduje perfektní fyzický stav a stačí k ní jakžtakž myslící hlava, jedna ruka a počítač :-) Jen jestli o naše služby bude ještě někdo stát :-/

• 7. 9. 2007 10:26

René (neregistrovaný) 62.168.32.---

Re: Karle, já se do penze radši netěším.
      Já taky ne neboť mě dříve nebo později zavřou. Tam si odpočinu. Občas mám už syndrom vyhoření. Jo prosím, nevíte zda pojištění účetních funguje i na chyby pozpátku?
      Dík

• 7. 9. 2007 10:27

Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

Ja vim, clovek se tesi ale realita bude jina, kdyz neni prace, tak si ji clovek sam najde aby se nezblaznil :-)
      Nejhorsi je, ze ty zakony se porad meni a tak musim vstrebavat mraky zakonu, nejsem totiz jen ucetni ale podnikatel, a tak musim znam krome dani i BOZP, PO, zamestnance, stavebni predpisy, nemovitosti a dalsi veci, ktere normalni podnikatele nici.
      Jinak viken je pred nami tak supky hupky at je konec pracovni doby a muzem relaxovat. Me sice ceka prace i o vikendu - ja nemuzu jako zamestnanec vypnout .-)))

Hezky vikend a veselejsi naladu vsem.
      Karel

• 7. 9. 2007 10:33

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Jsem na tom podobně, pokud nedělám účto včetně mezd, řeším problémy se zaměstnanci nebo samotný provoz. Kdysi jsem měl jednoho šéfa, který říkal: kdo si nestěžuje, je podezřelý. Hezký víkend

• 7. 9. 2007 10:42

René (neregistrovaný) 62.168.32.---

>>
      >>>
      >>>Karle, já se radši do penze netěším, protože se
      >>>obávám, že budou oddalovat věk odchodu do penze a
      >>>zároveň
      >>>budou snižovat důchody, protože přece musíme být
      >>>solidární s těmi, kdo by měli malé penze (i když
      >>>třeba
      >>>léta
      >>>krátili odvody na soc.poj. - "chudáci"). Takže pro ty
      >>>poctivé, co do systému platili víc, tam stejně nebude
      >>>nic navíc, nedělám si iluze :-( Raději tedy počítám s
      >>>tím, že budu dělat až do smrti, abych si k tomu
      >>>mizernému důchodu něco přivydělala. V tomto ohledu
      >>>máme jako
      >>>účetní výhodu - naše profese je nevyžaduje perfektní
      >>>fyzický stav a stačí k ní jakžtakž myslící hlava,
      >>>jedna
      >>>ruka a počítač :-) Jen jestli o naše služby bude
      >>>ještě

Já měla šéfa ten říkal "kdo chce kam, chuj snim" :-D. Zdravím a přeji pevné nervy v téhle práci.
      >>>někdo stát :-/
      >>
      >>Ja vim, clovek se tesi ale realita bude jina, kdyz
      >>neni prace, tak si ji clovek sam najde aby se
      >>nezblaznil
      >>:-)
      >>Nejhorsi je, ze ty zakony se porad meni a tak musim
      >>vstrebavat mraky zakonu, nejsem totiz jen ucetni ale
      >>podnikatel, a tak musim znam krome dani i BOZP, PO,
      >>zamestnance, stavebni predpisy, nemovitosti a dalsi
      >>veci,
      >>ktere normalni podnikatele nici.
      >>Jinak viken je pred nami tak supky hupky at je konec
      >>pracovni doby a muzem relaxovat. Me sice ceka prace i
      >>o
      >>vikendu - ja nemuzu jako zamestnanec vypnout .-)))
      >>
      >>Hezky vikend a veselejsi naladu vsem.
      >>Karel
      >Jsem na tom podobně, pokud nedělám účto včetně mezd,
      >řeším problémy se zaměstnanci nebo samotný provoz.
      >Kdysi jsem měl jednoho šéfa, který říkal: kdo si
      >nestěžuje, je podezřelý. Hezký víkend

• 7. 9. 2007 10:36

Jana H. (neregistrovaný) 81.92.152.---

penze je supr, ale ve 30 letech
      Hezké postřehy, jsem na tom stejně, mám náladu pod jezevčíka.
      K těm důchodům. Mám známou, která je už v důchodu, ale dost jí to štve, tak si přivydělává a ta tvrdí krásnou věc:
      Do důchodu by měly jít ženy zhruba od 30 do 40-45 let, přiměřeně věku svých dětí, aby se jim mohly věnovat dokud jsou malé a ne přemýšlet o tom, že teď do školky, honem do družiny, rychle večeři, úkoly a pak vyčerpaně padnout. Do práce jít po čtyřicítce a makat až do smrti, aby si nepřipadaly nepotřebné. Říká, že by si ráda užila důchod, hrozně ráda by cestovala, sportovala a bůhvíco ještě, ale o HOLI to nejde! To by šlo v tom mladším věku. Teď je ráda když přijedou vnoučata, protože na ně rodiče nemají čas a ona si na nich vynahrazuje to, co nestihla dát kdysi vlastním dětem, i když moc chtěla. Naprosto s ní souhlasím a myslím, že podobné rozporuplné stavy zažívá každá maminka, když dítěti říká: "Přijď za chvíli, já teď na tebe nemám čas", a vůbec to není o tom, že by je nechtěla vyslechnout, jen fakt ten čas nemá.
      Asi jsem k pozvednutí nálady moc nepřispěla, ale nějak se mi to chtělo říct.
      Podzimu zdar a sluníčko vylez!!!, nebo budem na Chocholouška.
      Jana H.

• 7. 9. 2007 10:45

jana (neregistrovaný) 82.99.166.---

Re: penze je supr, ale ve 30 letech
      Milá Jano H. Jako začínající účetní, skladovou a personalistku a jako dvou dětí školou povinných jste mě opravu zdeptala.
      Asi si koupím flašku rumu, doma večer uvařím grog a děj se vůle boží.

• 7. 9. 2007 10:51

Jana H. (neregistrovaný) 81.92.152.---

Jé Jani, to jsem nechtěla (i když grog zas není tak špatný nápad). Musíme vydržet, vždyť se říká, že ženská vydrží víc jak člověk a o nás účetních to platí dvojnásob.
      Je před námi víkend, mě přijede dítě z intru, musíme se obrnit dobrou náladou. To zvládnem, nejsme žádný béčka.

• 7. 9. 2007 10:59

Eva (neregistrovaný) 80.188.23.---

Ahoj všem a účetním zvlášť jasně, že nejsme žádný béčka a nakonec to všechno nějak zvládnem, ale důchod ve třiceti je tak nádherná myšlenka ikdyž nereálná, že za ní moc děkuju.
      Všem přeji krásný víkend, dostatečnou mozkovou kapacitu a odhodlání do další práce ikdyž se nechce tak se musí aspoň trochu.

• 7. 9. 2007 10:59

Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

Takže to máte taky??? Juchúúúú. Místo závěrek (dvě jsem si odložila na teď, jsem holt šikulka:-)) tady mrskám Travian, drbu s kamarádkama a vůbec se mi nechce pracovat. Krom toho, že jsem poslední dovču měla v květnu a jsem trochu utahaná, jsem taky otrávená jako beruška. Jediný, co zabírá je večer dupat do rotopedu (to je lepší adrenalin než ty reformy), pak si dám 2 sklínky vínka, zalezu s románkem (s malým r !!!!!!!) do pelechu a usnu jako dřevo. O manželském sexu manžel už jen sní :-)))
      Ranní vstávání s prďolama do školy přežívám jen tak tak, pak ještě zalezu, vstávám po deváté a celý den jsem jak zmlácená.......a tak pořád dokolečka dokoláááá, asi si nechám zvednout dávku antidepresiv :-))))

• 7. 9. 2007 11:38

Olina H (neregistrovaný) 85.70.205.---

OT - když už jsme OT
      Holky, když už jsme takhle OT - poraďte - mám tohle dilema : položit to, ještě než jsem s prací začala nebo to zkusit dál?
      Na začátku prázdnin na mě kamarádka přehodila svého známého, co rozjíždí sro a potřebuje externí účetní. Finančně celkem zajímavý (jedná se o agenturu práce, takže nejen účtování sro, ale i dost zaměstnanců) ALE:
      žádná práce pro účetní ještě nebyla (kromě dotazu, co mají chtít vědět od zaměstnanců při nástupu), protože ještě nebyli zapsaní, zatím mi jen vždycky volali o radu, co tak, nebo tak (ale vše kolem zakládání sro, na což měli najatého právníka), vždycky v rozumnou denní dobu, takže nebyl problém.
      Jen tak mimochodem jsem se dozvěděla, že sice zakládají pracovní agenturu, ale naprosto netuší, že měli na MPSV žádat o povolení, s tím začali, až na moje upozornění.
      Teď ale už pracovat začali a to tak, že mi obvykle volají a ptají se na sprominutím hovadiny mezi půl sedmou a půl devátou večer. Takže jsem včera takhle vyřídila dva telefony a třetí v 20.05 už jsem prostě nevzala.
      Pravděpodobně jako odplatu neberou teď telefon mě, asi abych si moc nemyslela.
      Takže abych to shrnula, za dva měsíce jsem absolvovala hodně telefonů s otázkami spíše pro právníka (tam jsem je taky odkazovala, když jsem fakt nevěděla), tři schůzky (taky navečer), účetní doklady jsem ještě neviděla žádný, a teď nevím, jestli to raději neodpískat, abych nedopadla tak, že budu na telefonu ve dne v noci, o víkendu atd, jen proto, že oni zrovna pracujou.
      Asi to je moje vina, nejspíš jsem nestanovila meze dost jasně. Pracovat večer a o víkendu když něco hoří jsem zvyklá, ale rodina (a hlavně manžel) už začíná mít alergii na zvonění mého mobilu :-(((.
      Co byste dělaly vy?

• 7. 9. 2007 12:59

Re: OT - když už jsme OT
      Klient se musí vychovávat a vychovávat. Nesmíte jim dovolit, aby si volali kdy chtějí, chodili k k Vám domů, kdy se jim zamane, jasně si s němi stanovte pravidla. Každý klient je sobec a myslí si, že máte na starost jen jeho.
      Měla jsem klientku, která mi na pevnou linku volala pravidelně v deset večer a vždycky to bylo kvůli takové pitomině, co by počkala do rána. To bylo na zbláznění. Až se můj manžel naštval a telefony po osmé hodině začal brát on a hlásil se jako : Půjčovna vzducholodí, Pohřební ústav, Psychiatrická klinika, Asijské masáže, Sado-maso a tak podobně, a tak to dělal, dokud klinetka nepochopila, že i já mám nárok na trochu soukromí a klidu :-)
      Jestli se jich ujmete je jen a jen na Vás, v tomto Vám nikdo neporadí. Jen takovou maličkou radu od Zuzika : prachy nejsou všechno, někdy to za žádný prachy nestojí.
      Zuzik

• 7. 9. 2007 13:10

Zuziku, moc děkuju za povzbuzení, asi se na to fakt vybodnu, ještě nedělám a už mám nervy jako blázen. Zapoměla jsem napsat dost důležitou věc - můj muž pracuje pro firmu na vymáhání pohledávek a jednatel byl coby FO údajně dost arogantní dlužník. Při domácí poradě, jestli je vzít nebo ne zvítězila bohužel vidina slušného pravidelného výdělku a řekla jsem si, že to zkusím, ukončit to můžu vždycky. Ale teď vidím, že to asi nepůjde.
      Mimochodem - doposud si moji klienti svoje vydané faktury vystavovali sami aktuálně podle potřeby a mě nosili až hotové zároveň s dalšími doklady. Tito by rádi i fakturaci ode mně, asi i několikrát týdně - dělá se to tak při externí spolupráci?

• 7. 9. 2007 13:15

Já to dělám běžně, proč ne. Nechejte si za to zaplatit, je to dost pakárna, protože někdy chcou vystavit hned a člověk by zrovna potřeboval na WC :-)))) Zuzik

• 7. 9. 2007 13:15

EvaS (neregistrovaný) 212.71.154.---

Kdybych s ním neukončila spolupráci už bych asi byla zralá pro Chocholouška. Jakmile jsme dostala jeho účetní doklady do ruky začli se mi třást ruce. A tak jsme to při první příležitosti uťala. Dnes je mi blaze mám klienty, kteří si mé práce trochu považují.
      Olino samozřejsme konečné rozhodnutí, zda s nimi budete spolupracovat je na Vás a přeji Vám aby to rozhodnutí bylo správné. Zdraví Eva S

• 7. 9. 2007 13:25

Milé kolegyně, díky moc za rady, mám na to čas celý víkend :-))) tak snad se rozhodnu správně.
      Doposud jsem měla lidi naprosto v pohodě, k oboustranné spokojenosti, takže si to pravděpodobně nebudu kazit. Počkám, jak se to přes víkend vyvrbí a uvidím....

• 7. 9. 2007 15:18

Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

No, ono je těžké uvědomit si, že prachy fakt nejsou všechno. Takže přeji hodně trpělivosti při zbavování se nepohodlných klientů (začala jsem se jich zbavovat až v době, kdy už jsem pobírala antidepresiva:-) a nikomu neradím dělat to takhle pozdě :-))) !!! za nepohodlné klienty považuji ty, co volají ve dne v noci, vymýšlejí nesmysly v hospodách, jsou neomalení a ještě neplatí faktury.

• 7. 9. 2007 11:42

JR (neregistrovaný) 85.160.22.---

>
      >>Jé Jani, to jsem nechtěla (i když grog zas není tak
      >>špatný nápad). Musíme vydržet, vždyť se říká, že
      >>ženská
      >>vydrží víc jak člověk a o nás účetních to platí
      >>dvojnásob.
      >>Je před námi víkend, mě přijede dítě z intru, musíme
      >>se obrnit dobrou náladou. To zvládnem, nejsme žádný
      >>béčka.
      >
      >Takže to máte taky??? Juchúúúú. Místo závěrek (dvě
      >jsem si odložila na teď, jsem holt šikulka:-)) tady
      >mrskám Travian, drbu s kamarádkama a vůbec se mi nechce
      >pracovat. Krom toho, že jsem poslední dovču měla v květnu
      >a jsem trochu utahaná, jsem taky otrávená jako
      >beruška. Jediný, co zabírá je večer dupat do rotopedu (to je
      >lepší adrenalin než ty reformy), pak si dám 2 sklínky
      >vínka, zalezu s románkem (s malým r !!!!!!!) do
      >pelechu a usnu jako dřevo. O manželském sexu manžel už jen
      >sní :-)))

>Ranní vstávání s prďolama do školy přežívám jen tak
      >tak, pak ještě zalezu, vstávám po deváté a celý den jsem
      >jak zmlácená.......a tak pořád dokolečka dokoláááá,
      >asi si nechám zvednout dávku antidepresiv :-))))
      Jak tak čtu, tak jsme na tom všichni stejně. Do prázdnin daně a ostatní jen to nutné, o prázdninách zase jen to nejnutnější, abychom měli také čas na děti a teď po prázdninách se na mě hrne fůra restů a to nejen v práci, ale i v domácnosti a navíc to počasí..., ale jak bylo řečeno nejsme žádný béčka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).