Hlavní navigace

CESTOVNÍ PŘÍKAZ

• (neregistrovaný) 85.70.30.---

7. 9. 2007 11:45

AHOJKY, chci se zeptat, pokud zaměstnanec během celého roku dle potřeby jezdí služebním vozidlem pro zboží, na nákupy - přes den vyjíždí z firmy i několikrát - můžu mu vystavit " celoroční příkaz k pracovní cestě" a zahrnout to i do směrnice.
    Pracovní cesta nepřekročí nikdy 5 hodin aby mu muselo být vypláceno stravné a dle knihy jízd je zřejmé, kde byl a jak dlouho?
    Dík moc mi pomůžete Iva.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2007 19:35

kojot (neregistrovaný) 88.102.174.---

Re: CESTOVNÍ PŘÍKAZ
      V naší firmě bychom cestovní příkaz na pracovní cestu, kde nevzniká nárok na cestovní náhradu, vůbec nevystavovali. Myslím, že to vyjde nastejno, jako kdybyste vystavili jakýsi celoroční příkaz. Nevím, zda u Vás příkaz k pracovní cestě není určitým příkazem k tomu, co má zaměstnanec vykonat za práci.

• 11. 9. 2007 8:29

Ivča (neregistrovaný) 85.70.30.---

Já jsem to spíš brala tak, jestli je to nutnost i v případě, že stravné nevyplácím. Stačí tedy, když je vypsaná kniha jízd? Dík za odpověď

• 11. 9. 2007 8:39

kojot (neregistrovaný) 62.77.71.---

Cestovní příkaz skutečně slouží jako doklad pro výplatu stravného a pokud není nárok, tak není třeba tento doklad vystavovat. Kniha jízd dostatečně dokumentuje mimo jiné i čas pracovníka na služební cestě a bude z ní vyplývat vlastně i to, že zaměstnanec nepřekročil hranici 5 hodin pro nárok na stravné.

• 11. 9. 2007 8:57

Ivča (neregistrovaný) 85.70.30.---

Děkuji za odpověď přeji pěkný den ahojky Iva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).