Hlavní navigace

ČID a minimální mzda-paní Jiřko

  • (neregistrovaný) 82.100.13.---

    7. 9. 2007 20:21

    Dobrý večer,
    chtěla bych Vás požádat o pomoc při řešení následujícího:zaměstnáváme ČID na zkrácený úvazek a nevydělají si ani minimální mzdu. Někde jsem četla, ale nemohu najít kde, že když je ČID nemusí se doplácet do min, mzdy. Uměla by jste mi poradit, kde to najdu, případně co k tomu víte?
    Děkuji Erika

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2007 9:03

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: ČID a minimální mzda-paní Jiřko
      Než se ozve p. Jiřka:
      Zákon 592/1992 S. odst.3 písm. e) a 48/1997 Sb. § 7 odst.1
      čili ČID patří mezi osoby za keré je plátce ZP stát a nemusí se u nich doplácet ZP do min. mzdy a odvádí se ze skutečné mzdy.
      Po předložení dokladu o pobírání ČID (každoročně od OSSZ)
      se uplatňuje měsíční sleva na dani poplatníka.Při zaměstnávání alespoň 50% ČID nebo ID lze jako zaměstnavatel uplatňovat další slevu na dani. To je tak vše, co mně zatím napadlo, p. Jiřka bude vědět víc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).