Hlavní navigace

Potvrzení dobropisu

  • (neregistrovaný) 194.228.122.---

    10. 9. 2007 10:56

    Vystavili jsme jako firma dobropis a žádáme protistranu, aby ho potvrdila a zaslala zpět na naši adresu. Protistrana s tím má problém (musí platit poštovné za zaslání dobropisu) a žádá nás o informaci, z jakého zákona tato povinnost vychází. Snažila jsem se to najít, ale zatím jsem to v zákoně o DPH nenašla. Nevíte někdo přesný paragraf, kde bych to našla? Děkuji, Alena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2007 11:20

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Potvrzení dobropisu
      Protistrana nemá povinnost dle žádného zákona. Jen Vy máte povinnost prokázat, že jste doručili.Když jim tedy jde o těch pár korun poštovného, tak jim pošlete ofrankovanou obálku i s Vaší adresou a doufejte, že vložit do ní, zalepit a poslat, pro ně už problém nebude.

    • 10. 9. 2007 11:51

      Ivka (neregistrovaný) 88.100.203.---

      Re: Potvrzení dobropisu
      Nejlépe je příště posílat dobr. v obálce s doručenkou, kterou Vám pošta vrátí. Ivka

    • 10. 9. 2007 12:18

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Potvrzení dobropisu
      § 42 odst. 4 ZDPH: Oprava základu daně a výše daně je samostatným zdanitelným plněním, které se považuje za uskutečněné ve zdaňovacím období, ve kterém byl daňový dobropis DORUČEN plátci, pro kterého se uskutečnilo zdanitelné plnění, pokud jde o opravu výše daně podle odstavce 1 písm. a), b) a c), nebo
      b) ve zdaňovacím období, ve kterém byla oprava výše daně provedena, pokud jde o opravu výše daně podle odstavce 1 písm. d) 2 nebo 3.

      DORUČENÍ PLÁTCI prokážete nejlépe tím, že vám převzetí strvrdí svým podpisem.
      Pokud ale máte problémy s ověřením převzetí dobropisu, pak, pokud vystavujete dobropis dle § 42 odst. 1, vystavte dobropis bez DPH (pouze opravíte základ daně). Jelikož vy si nebudete na základě takového dobropisu snižovat DPH na výstupu, nemusíte mít žádné potvrzení o jeho převzetí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).