Hlavní navigace

Kontrola FÚ - rok 2005

• (neregistrovaný) 88.102.118.---

11. 9. 2007 8:34

Dobré dopoledne,
    jsem tak trochu "lajdák". Ale k věci, mám nahlášenou kontrolu FÚ na rok 2005, a mám tak trochu chaoz v různých změnách účta na tento rok, myslím tím zda se něco nezměnilo (výše pořízení majektu,atd) . Jedno je mi jasné a to že se měnily koef. pro zrychl. odpisy, ale bylo ještě něco nového, abych si doplnil směrnice. Nejde jen o majetek, ale celé účto. Prosím mějte trpělivost a pište, raďte,... díky Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2007 9:20

jaz (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: kontrola FÚ - rok 2005
      Dobrý den, v časopise účetnictví v praxi 9/2007 je článek vnitropodnikové účetní směrnice - kde je podrobně ozepsáno jak mají směrnice vypadat a které vyplývají ze zákona.

• 11. 9. 2007 9:27

Honza (neregistrovaný) 88.102.118.---

Nejde mi o to jak mají vypadat, ale abych měl směrnice pro rok 2005 dle platných předpisů, tj. abych neměl uvedeno něco co platilo v roce 2003,20004 a v roce 2005 to bylo jinak, jeden rozdíl uvádím na začátku (odpisy) , ale nebylo ještě něco??

• 11. 9. 2007 10:05

V tom článku jsou uvedeny § a čísla ČÚS, tak kdyby jste se na to podíval, zjistil by jste jestli máte znění směrnic k roku 2005. .

Už od roku 2004 platila změna účtování při zrušení rezervy na opravu HM - není do výnosů. ale ve prospěch nákladů,od 05 uplatňování slevy při zaměstnávaní osob se zdr. postižení - změna počtu osob z 20 na 25, vznikla odč. položka na vědu a výzkum, VC pro odpis OA se zvýšil z 900 tis. na 1500 tis., vzniká od. sk. 1a, mění se i sazby u rovnoměrného odpisování, u nehmotného majektu se mění doba odpisu u softwaru a nehmotných výsledků vývoje z 48 na 36 měsíců. Zatím mě víc nenapadá, zkuste se zeptat, třeba budu ještě něco vědět.

• 11. 9. 2007 10:36

Honza (neregistrovaný) 88.102.118.---

Zatím díky, nevím na co se ptát,k protože se táži již prvním zápisem. Třeba se přidá ještě nekdo jiný. Dík

• 11. 9. 2007 10:53

Ještě vám můžu napsat na co se Fú zaměřoval
      - kniha jízd v návaznosti na doklady (pozor na řadě dokladů od tankování PHM je uveden i čas) + průměrná spotřeba (pokud by byla prům. spotřeba větší než je v TP, tak jestli je ve směrnici výpočet a důvod pro větší prům. spotřebu
      - cestovní příkazy - hlavně při cestě do zahraniční - správné výpočty cestovních náhrad, zda zaměstnanci dostali zálohu na cestu, zda čas uvedený jako přechod hranice není v rozporu s např. doklady od tankování a časem uvedeným na tomto dokladu
      -kompletně rezervy - rozpočty, ale i násleně opravy - zda se nejednalo o pravidelně se opakující opravu či údržu, a zda je to oprava, na kterou byla rezerva tvořena
      -odpisy
      -pohledávky a daňovou uznatelnost
      -časový rozlišení - jesli je účtováno do období, se který časově a věcně náklad souvisí
      a pak klasiky doklady - zda je daňově uznatelný

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).