Hlavní navigace

Záloha-daňový dokl.k záloze-faktura

• (neregistrovaný) 85.160.2.---

11. 9. 2007 9:37

Prosím o radu: zaplacená záloha na materiál ve výši 24.854,- Kč.Pak přišel daňový doklad k této platbě. Zavedla jsem ho jako fakturu došlou do dodavatelských fa.ALe nebylo tam rozepsání kolik kg a za kolik kg atd.DPH jsem si uplatnila již z tohoto daňového dokladu k platbě.Pak přišla faktura-daňový doklad a tam je vlastně rozepsání kg atd., odečtení zálohy a doplatek. Já teď vůbec nevím co s tím daňovým dokladem k platbě, který mám teď v evidenci došlých fa., DPH uplatněno,ale z toho ale nemůžu udělat příjemku na sklad, protože k tomu nemám data a visí mi tady faktura-daňový doklad vyúčtování.To teď nemám nikde-žádná evidence došlých faktur a nevím jak se z toho mám vymotat? Jak mám zavés to evidence DF tu vyúčtovací fa.? Co mám dělet s tou původně zapsanou DF, ketrá je vlastně jen daňový doklad k platbě? Mám ji vystornovat? Děsně se v tom motám a díky za nápovědu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2007 12:30

Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

Re: Záloha-daňový dokl.k záloze-faktura
      Myslím, že jste vše udělala dobře. Daňový doklad je k záloze, na základě zálohy přece neděláte příjemku. Tudíž jste správně zaevidovala, uplatnila DPH. Teď si i zaevidujte vyúčtovací fakturu, na základě které přijmete do skladu zboží, a pak jednoduše zúčtujte zálohu a daňový doklad k záloze.

• 11. 9. 2007 12:58

Jája (neregistrovaný) 85.160.2.---

No to je právě to v čem se asi melu.Takže v 07/2007 zaevidován daňový doklad k platbě ve výši 24854,- pod číslem DF 2700888 a ten zaúčtuju jako dodavatel proti záloze na 314? Pak vyúčtovací DF zaeviduju např.po číslo DF 2700905? Zaúčtuju 111/321 a příjemka 112/111 v celkové částce a odečtu tu částku zálohy?Já si sedím na vedení!!!!!!!!!!!

• 11. 9. 2007 14:05

Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

Ano, evidujete doklad 888 jako DF, pak taky zaevidujete doklad 905, ale zároveň zúčtujete s ním ten doklad 888 a tím Vám v evidenci zbyde jen ten doklad 905. Prostě je to klasická zálohová faktura s tím, že příjemku děláte u dokladu 905.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).