Hlavní navigace

Stanovení kurzu

  • (neregistrovaný) 88.102.88.---

    11. 9. 2007 10:57

    Budu používat poprvé i cizí pokladnu. Pracuju v Pohodě. V nastavení si zadám že budu používat pevný kurz /tj. pevný kurz ČNB k jakému datu? Firma je zapsaná k 11.4.2007. Takže mám použít pevný kurz ČNB k tomuto datu? Děkuji Zuzana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2007 21:26

      sarah (neregistrovaný) 85.160.108.---

      Re: Stanovení kurzu
      Kurs ČNB musíte měnit denně. V den kdy vystavujete fakturu musíte zadat nový kurs dle ČNB! A naopak když dostanete fa ze zahraničí, tak přepočítáte cizí menu dle kursu ČNB v den vystavení faktury. Alespoň to tak dělám a zatím bez problémů.

    • 14. 9. 2007 22:22

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Stanovení kurzu
      >>Budu používat poprvé i cizí pokladnu. Pracuju v
      >>Pohodě. V nastavení si zadám že budu používat pevný
      >>kurz
      >>/tj. pevný kurz ČNB k jakému datu? Firma je zapsaná k
      >>11.4.2007. Takže mám použít pevný kurz ČNB k tomuto
      >>datu?
      >>Děkuji Zuzana

      Podle toho, jaký kurz jste předem zvolili. Pokud roční, pak použijete kurz, který platil k 1.1.2007 (byl to kurz, který ČNB vyhlásila 29.12.2006), pokud čtvrtletní, pak zadáte kurz, který platil k prvnímu dni kvartálu, tedy k 1.4.2007 (bez ohledu na skutečnost, že jste se narodili až 11.4.)
      Kurzy ČNB najdete zde:
      http://www.cnb.cz/www.cnb.cz/cz/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp
      >
      >
      >Kurs ČNB musíte měnit denně. V den kdy vystavujete
      >fakturu musíte zadat nový kurs dle ČNB!

      Proč by nutně museli měnit denně? A co § 24/7 ZoÚ?

      A naopak když
      >dostanete fa ze zahraničí, tak přepočítáte cizí menu dle
      >kursu ČNB v den vystavení faktury. Alespoň to tak
      >dělám a zatím bez problémů.

    • 14. 9. 2007 22:38

      sarah (neregistrovaný) 85.160.108.---

      Re: Stanovení kurzu
      >>>Budu používat poprvé i cizí pokladnu. Pracuju v
      >>>Pohodě. V nastavení si zadám že budu používat pevný
      >>>kurz
      >>>/tj. pevný kurz ČNB k jakému datu? Firma je zapsaná k
      >>>11.4.2007. Takže mám použít pevný kurz ČNB k tomuto
      >>>datu?
      >>>Děkuji Zuzana
      >
      >Podle toho, jaký kurz jste předem zvolili. Pokud
      >roční, pak použijete kurz, který platil k 1.1.2007 (byl to
      >kurz, který ČNB vyhlásila 29.12.2006), pokud
      >čtvrtletní, pak zadáte kurz, který platil k prvnímu dni
      >kvartálu, tedy k 1.4.2007 (bez ohledu na skutečnost, že jste
      >se narodili až 11.4.)
      >Kurzy ČNB najdete zde:
      >
      >http://www.cnb.cz/www.cnb.cz/cz/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp
      >>
      Tak to nás ti byrokrati na FÚ pěkně buzerujou. Byla jsem na kontrole DPH a paní úřednice mi řekla, že pokud obchodujeme se SR a oni nám účtují ve SK tak u každé faktury musíme přepočítat ke dni vystavení kursem ČNB. Jsme FO vedeme DE a jsme plátci DPH. Můžeme tedy použít třeba čtvrtletní kurs ČNB?
      >>
      >>Kurs ČNB musíte měnit denně. V den kdy vystavujete
      >>fakturu musíte zadat nový kurs dle ČNB!
      >
      >Proč by nutně museli měnit denně? A co § 24/7 ZoÚ?
      >
      >A naopak když
      >>dostanete fa ze zahraničí, tak přepočítáte cizí menu
      >>dle
      >>kursu ČNB v den vystavení faktury. Alespoň to tak
      >>dělám a zatím bez problémů.
      >

    • 14. 9. 2007 23:20

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Stanovení kurzu
      >>>>Budu používat poprvé i cizí pokladnu. Pracuju v
      >>>>Pohodě. V nastavení si zadám že budu používat pevný
      >>>>kurz
      >>>>/tj. pevný kurz ČNB k jakému datu? Firma je zapsaná k
      >>>>11.4.2007. Takže mám použít pevný kurz ČNB k tomuto
      >>>>datu?
      >>>>Děkuji Zuzana

      >Tak to nás ti byrokrati na FÚ pěkně buzerujou. Byla
      >jsem na kontrole DPH a paní úřednice mi řekla, že pokud
      >obchodujeme se SR a oni nám účtují ve SK tak u každé
      >faktury musíme přepočítat ke dni vystavení kursem ČNB.
      >Jsme FO vedeme DE a jsme plátci DPH. Můžeme tedy
      >použít třeba čtvrtletní kurs ČNB?
      >>

      Jak víte, že je paní Zuzana plátcem DPH?

      Přepočet cizí měny pro účely DPH provádíte podle § 4/4 zákona o DPH. Používá se kurz deviz. trhu vyhlášený ČNB a PLATNÝ PRO OSOBU PROVÁDĚJÍCÍ PŘEPOČET ke dni vzniku povinnosti přiznat daň ...
      Kurz platný pro osobu, provádějící přepočet, je takový kurz, který si předem stanovila ve vnitřní směrnici. Jestliže jste si žádný kurz vnitřní směrnicí nestanovila, pak je pro Vás platný denní kurz ČNB.

    • 14. 9. 2007 23:32

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Stanovení kurzu
      K problematice kurzů v daňové evidenci a navíc u plátce DPH:
      http://www.ployer.cz/dotaz.php?id_dotazu=106

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).