Hlavní navigace

Pracovní úraz a daně

• (neregistrovaný) 62.141.0.---

11. 9. 2007 14:01

Zaměstnanec obdržel přímo od Kooperativy za pracovní úraz 98971. V jejich dopise je stanovena daň 23349. Podle čeho se tato daň počítá, v tabulkách jsem jí nenašla. A jak pak má postupovat ohledně ročního zúčtování, stačí tento doklad pro příjem dle §10 nebo Kooperativa mu vystaví Potvrzení o zdanitelných přjmech a od to bude mít jako 2 zaměstnavatele najednou?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2007 14:50

jaf (neregistrovaný) 88.102.79.---

Re: pracovní úraz a daně
      kooperatva musí vystavit Povrzení o zdanitelných příjmech

• 11. 9. 2007 14:53

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

to nevím, podle čeho postupovali
      98971 je po zaokrouhlení na tisíce nahoru 99000 Kč - 50000= 49000x32%= 15680+12269=27949 Kč (to mně vyšla daň - podle měsíčních tabulek uvedených ve Zdanění mezd... od Pelecha)
      buď počítám blbě já (což už bych se dnes ani nedivila) a nebo v Kooperativě
      dáte mu Potvrzení o příjmu a od Kooperativy (od nich je to ale nadlidský výkon, takže na FÚ tolerují i vyúčtování prac. úrazu, kde je částka včetně daně uvedena) a provede roč. vyúčtování na FÚ
      není těch 98971 Kč včetně bolestného, náhrad za jízdné apod.? - to se nedaní

• 11. 9. 2007 15:47

Miluše (neregistrovaný) 62.141.0.---

Ne je to opravdu pouze za ztrátu na býdělku, jedná se delší dobu skoro 5 měsíců. Mě ta daň se také zdála opravdu divná, tak nevím podle čeho postupovali. Prostře uvidíme na konci roku co mu dají za potvrzení. Budu mu roční zúčtování zpracovávávat za něj a on si jej pak jen odnese na FÚ. Hold služba zákaníkovi.

• 12. 9. 2007 7:20

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Pokud se nemůžete dopočítat na daň, tak se spojte s Kooperativou - komunikuji s nimi často. Asi mají chybně něco navedeného v programu, protože mi zaslali opravená potvrzení. Zaměstnanec by měl po nich vyžadovat potvrzení o zdanitelných příjmech (zaměstnavatel za zaměstnance toto provést nemůže), ale pochybuji, že mu ho vydají. To by se snad stal zázrak - nám zde FÚ uznává toto vyúčtování. Také pomáhám s vyplňováním daň.přiznání - když jde o prac. úraz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).