Hlavní navigace

Převod automobilu

  • (neregistrovaný) 82.150.166.---

    12. 9. 2007 17:42

    Vedu DE. V majetku firmy mám osobní automobil,který chci převést do osobního vlastnictví. Jak to mám účetně převést ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2007 18:10

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Převod automobilu
      Na kartu majetku uvedete datum a důvod vyřazení. Upravíte daňové výdaje, které se týkají období, kdy již auto nebude v OM (např. zákonné pojištění od data vyřazení). Pokud jde o NA a vy jste plátci DPH, pak upravíte DPH v souladu s § 78. Pokud jde o osobní auto, u kterého nebyla DPH uplatněna, pak se vás DPH netýká. Pokud není auto ještě zcela odepsáno, pak lze v roce vyřazení uplatnit 1/2 odpis a ZC již základ daně z příjmů nemůže snižovat (je nedaňová).
      V DE nebudete vyřazení nijak evidovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).