Hlavní navigace

Čekom.záruční a rozvojová banka-S-záruka

  • (neregistrovaný)

    13. 9. 2007 11:10

    dobrý den prosím o radu,
    nemám s tímhle zkušenosti, jsem obchodní firma, 15 zaměstnaců, pan jednatel mi nadiktoval stránky čmzvb a.s. , chce si vzít úvěr
    1. ten úvěr si vezmeme např. od KB a cmzvb za nás bude té bance nějak ručit? nebo si můžem vzít úvěr rovnou u čmzvb?

    2.je tam k tomu milion příloh, nevím si stím rady na jejich stránkách se z toho moc nevyznám, nemáte s čmzvb už někdo nejaké zkušenosti jak to probíhá a k čemu to je?

    díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2007 11:26

      Jana (neregistrovaný)

      Re: čekom.záruční a rozvojová banka-S-zá
      Těch možností je víc. Buď můžete mít nárok na bezúročný úvěr přímo od ČMZRB, nebo si vezmete úvěr u jiné banky a tím, že za vás částečně ručí ČMZRB máte jednodušší ten úvěr získat (nemusíte mít třeba zástavu nemovitosti apod.). Na www stránkách mají vše poměrně přehledně vypsané, těch různých možností i podmínek je hodně, je to i hodně papírování (což je ale s každým úvěrem). jinak jsme byli moc spokojeni jak s ochotou, tak rychlostí. Do měsíce jsme měli bezúročný úvěr.

    • 13. 9. 2007 11:37

      romca (neregistrovaný)

      Re: čekom.záruční a rozvojová banka-S-zá
      asi si budem brát uvěr přímo od čmzrb, mám správně formulář S-záruka v programu záruka?
      kolik si můžem vzít max částku?
      definování malý a střední podnikatel je tam uvedeno:
      jsme malý podnikatel když máme 14 zaměstnnaců a obrat cca v min 3 letech 250mil czk?
      když jsou tam u příloh tučně vyčištněné přílohy musí být originály nebo udělám kopie a originály dám k tomu a oni si to sami ověří?

    • 13. 9. 2007 11:49

      romca (neregistrovaný)

      Re: čekom.záruční a rozvojová banka-S-zá
      v tom formuláři S-záruka se uvádí údaje ohledně projektu, buď že začínáme se stavbou nebo začneme, ale já chci úvěr na závazky ?

    • 13. 9. 2007 12:12

      Ludmila (neregistrovaný)

      Re: čekom.záruční a rozvojová banka-S-zá
      Já bych doporučila spojit se s místně příslušnou ČMZRB, které budete podávat žádost, říct co potřebujete oni Vám ochotně poradí jaké tiskopisy máte vyplnit a co vše doložit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).