Hlavní navigace

Neplatič zákazník

 • (neregistrovaný) 62.168.46.---

  13. 9. 2007 11:42

  Zákazník objednal zboží přes internet, objednávkou uzavřel kupní smlouvu pdle Obchodních podmínek firmy. Zboží bylo dodáno pozdě (ale nebyla fixní smlouva),byl informovám pouze tel!!, byla sjednána výhrada vlastnictví, zákazník odmítá převzít zboží z důvodu dlouhé doby dodání a zaplatit kupní cenu. Jedná se o reklamní zboží se zakázkovou úpravou, pro další použití znehodnocené a nevratné. Poraďte prosím jak zákazníka přimět zaplatit odebrané zboží, od smlouvy neodsoupil písemné ani mailem, pouze napsal, že "už to nechce". Děkuji mockrát

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2007 11:54

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: neplatič zákazník
   V případě spotřebitelské smlouvy, uzavřené pomocí prostředků dálkové komunikace, má zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14ti dnů bez uvedení důvodu, což zjevně učinil (nechápu formulaci "neodsoupil písemně, pouze napsal, že už to nechce").
   Tohot práva ale dle §53/8/c pozbývá, pokud šlo skutečně o zakázkovou výrobu. Na toto ho můžete upozornit.

  • 13. 9. 2007 14:08

   is.1 (neregistrovaný) 62.168.46.---

   Re: neplatič zákazník
   Děkuji za odpověď.
   To jsem nezmínila, jsou to propagační materiály objednávané práv. osobou tudíž se dle mého nejedná o spotřebitelskou smlouvu, protože zboží použije ke své podnikatelské činnosti. K oné formulaci- zákazník doslova žádal o nepřiměřenou slevu a pokud nevyhovíme, pak si zboží objedná jinde a naše nechce.
   Podle názoru Sdružení na ochranu spotřebitelů nejde o spotřebitelskou smlouvu pokud zboží objedná PO, na fakturu požaduje IČO a DIČ a zboží užívá ve firmě. Takže bych řekla, že když není spotřebitel, pak může odstoupit jen kvůli hrubému porušení smlouvy, což týdenní zpoždění není když se nejednalo o fixní smlouvu. Co ale dělat když si zkrátka zboží nepřebírá...???

  • 13. 9. 2007 15:39

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: neplatič zákazník
   Vztah mezi dvěma podnikatelskými subjekty se řídí ObchZ a tudíž pro něj opravdu neplatí ustanovení Obč o spotřebitelských smlouvách. V tom případě by vám měl zákazník vůli k odstoupení od smlouvy jasně doručit a nahradit škodu, která vám prokazatelně vznikla (což není úhrada kupní ceny).
   To je legální postup - těžko radit, co dělat, když partner odmítne své zákonné požadavky plnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).