Hlavní navigace

Odprodej vozidla

  • (neregistrovaný) 195.39.5.---

    13. 9. 2007 14:38

    Vozidlo je majetkem firmy, leasing byl splacen loni. Letos chceme vozidlo prodat, ale nejsem si jistá jestli za cenu s DPH nebo bez. Je to vlastně použitý majetek...

    Loni totiž bývalá účetní prodalo vozidlo bez DPH, ale nejsem si jistá jestli neudělala chybu a nechci to opakovat.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2007 16:05

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Odprodej vozidla
      DPH podle toho, jaké vozidlo prodáváte. Je to osobní auto a byl nárok na odpočet při pořízení (montážní vozidlo), nebo nákladní?
      Prodej OA, u kterého nebyl nárok na vstupu, je osvobozeným plněním - viz § 62/2 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).