Hlavní navigace

Dar a lhůta pro daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 90.176.138.---

    14. 9. 2007 10:43

    Dobrý den. Prosím vás o radu.
    Občanské sdružení za účelem sportu a tělovýchovy založeno v srpnu 2007. V tomto měsíci jsme také přijali na výše uvedenou činnost peněžní dar.
    1) Kdy nejpozději se musíme registrovat na FÚ na DPPO a darovací daň?
    2)Kdy nejpozději musíme podat přiznání k dani darovací?
    3) Musíme z tohoto daru odvést daň z příjmů a daň darovací když jsme peníze použili na dresy,náčiní a startovné do soutěží což je náplní stanov?
    Moc děkuji a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2007 11:47

      L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

      Re: Dar a lhůta pro daňové přiznání
      radím prostudovat zákon o dani darovací,ale jen jak na to v první chvilce koukám budete nejspíš osvobození a myslím, že i o daˇn z příjmu. Jinak daňové přiznání daň darovací do 30 dnů od sepsání smlouvy či vzniklé skutečnosti.

    • 14. 9. 2007 12:07

      Míša (neregistrovaný) 90.176.138.---

      Re: Dar a lhůta pro daňové přiznání
      Moc děkuji za radu. Tu 30ti dení lhůtu jsme už prošvihli :-( Doufam,že to nebude tak velký průšvih.Netušila jsem,že se musí přiznání k dani darovací odevzdávat pokaždé,když příjmeme dar.

    • 15. 9. 2007 12:25

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Dar a lhůta pro daňové přiznání
      K dani darovací - mrkněte na zákon č. 357/1992 Sb.:
      § 21 Daňové přiznání
      (1) Poplatník je povinen podat místně příslušnému správci daně přiznání k dani dědické a k dani darovací do 30 dnů ode dne, v němž ...
      d) uplynulo pololetí příslušného kalendářního roku, jde-li o bezúplatné nabytí majetku právnickými osobami osvobozeného podle § 20 odst. 4; přiznání k dani dědické nebo k dani darovací zahrnuje veškerý majetek nabytý v tomto období s výjimkou majetku, u kterého se daňové přiznání podle odstavce 5 nepodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).