Hlavní navigace

Proplácená dovolená

• (neregistrovaný) 62.84.144.---

14. 9. 2007 12:48

Dobrý den,prosím o pomoc.
    Naše zaměstnankyně skončila prac.poměr 30.6.2007 a zbylo jí ještě nevyčerpaných 5 dní dovolené. V M6/07 jsem jí dovolenou zapomněla proplatit,tak jsem to udělala hned v následujícím měsíci, tedy v M7/07,ale to již nebyla našim zaměstnancem a tudíž při proplácení dovolené jsem jí už neuplatnila slevu na dani na poplatníka ani zvýhodnění na dítě. Prosím, postupovala jsem takto správně,když jsem slevy neuplatnila?? Ona mi ted vyhrožuje,že "to požene jinam",že jsem jí okradla. Poradila jsem jí,že o ty peníze nepřijde,že se to zohlední v ročním zúčtování. Ale už po jejích výhrůžkách si nejsem jistá,proto se obracím na vás. S díky, Jarka.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2007 13:06

Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

Re: Proplácená dovolená
      Pokud byla náhrada za dovolenou vyšší než 5 tis. Kč, tak jste jí srazila zálohovou daň a vyrovná se to v roce. Pokud byla nižší, uplatnila jste srážkovou daň, kterou už nikdy nedostane zpět.

• 14. 9. 2007 13:08

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Proplácená dovolená
      Postupovala bych stejně. Zapomenout proplatit dovolenou se stát může, ale nikdo jí ji neupřel, chyba byla napravena a byla jí proplacená hned v následujícím měsíci. Pokud neměla jiného zaměstnavatele, mohla ještě podepsat pro ten měsíc prohlášení (což je její starostí), ale pokud již měla podepsané jinde, tak by to ani podepsat nemohla. Pokud jste jí to zdanila srážkovou daní, tak to ale nezohlední, ale nevím, zda by v tomto případě vyhrála nějaký spor o náhradu škody. Pokud jí bylo zdaněno zálohovou daní 20%, bude muset udělat přiznání a daně budou srovnány, takže nepřichází o nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).