Hlavní navigace

DPH u pronájmu nebyt.prostor

  • (neregistrovaný) 84.42.164.---

    17. 9. 2007 7:09

    Vjaké sazbě se účtuje DPH u pronájmu nebytových prostor?Díky ZUza

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2007 7:37

      r (neregistrovaný) 88.102.222.---

      Re: DPH u pronájmu nebyt.prostor
      Dle § 56 odst. 4 ZDPH je nájem neb. prostor osvobozen od daně. Vy se ale můžete rozhodnout dle § 56 ZDPH odst. 5, že u nájmu budete uplatňovat daň a to 19 %. Nájemce ale musí být plátce DPH a musí prostory využívat k podnikání. Poté jste povinni oznámit FÚ nejpozději do 30 dnů od uzavření nájemní smlouvy uplatňování daně u tohoto nájmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).