Hlavní navigace

Přečerpaná dovolená

• (neregistrovaný) 80.188.34.---

17. 9. 2007 10:04

Zaměstnanci potřebuji srait přečerpanou dovolenou,ale již nemá žádný příjem, proto za ty dny zjistím kolik dělá SP, ZP a daň(ta je menší než sleva na popl, takže žádná) a čistá mzda.

Čistou mzdu budu požadovat po zaměstnanci, SP a ZP = o to snížím odvody za září (i za zaměstnavatele). Je to vše?? Nebo musím dát ještě na ty dny omluvené neplacené volno a odvést ještě 13,5%? Nebo to platí jen, když snižuji hrubou mzdu?
    Prosím o radu. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2007 10:14

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: přečerpaná dovolená
      za přečerpanou dovolenou byste měla dát omluvené volno (pokud není státním pojištěncem, tak odvést 13,5% ZP)

• 17. 9. 2007 11:23

Lenka (neregistrovaný) 80.188.34.---

Re: přečerpaná dovolená
      Já postupuji tak, že spočítám 88,54 x 60 (průměr x počet hodin dovolené), vyjde hrubá 5313,- Kč. Z toho spočítám SP a ZP za zaměstnance, a to snížím nejbližší odvody. Daň nevyjde žádná, a dostanu se k čisté mzdě, kterou mi vrátí zaměstnanec. Z 5313,- ještě spočítám odvody za organizaci a o ně si rovněž snížím nejbližší zálohy.

A to mám tedy dát ještě těch 60 h (resp. 8 dní x 7,5 h) do neplaceného volna???

Vím, že se to dělá, když má v tom měsíci ještě hrubý příjem...tak tu dovolenou odečítám z hrubé a dny dám do neplaceného volna.

Je to tedy stejný případ?????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).