Hlavní navigace

Faktura ze SR-DPH

  • (neregistrovaný) 194.228.211.---

    17. 9. 2007 10:58

    Dobrý den,
    prosím o radu. Mám fakturu od Slovenského dodavatele (plátce DPH) za zprostředkování vyhotovení leteckých snímků na Slovensku - stavíme tam halu. My jsme také plátci DPH, ale nevím co teď. Zda-li se na tuto službu vztahuje R-Ch a nebo zda-li máme nárok na vrácení DPH od Slovenského FÚ. Pokud by to byla druhá varianta, tak účtování by bylo potom jaké? Zaúčtovala bych DPH na vstupu - 343, které bych měla v účetnictví do doby než mi FÚ na základě žádosti DPH vrátí?
    Mockrát děkuji za pomoc
    Katka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2007 16:41

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Faktura ze SR-DPH
      Řekla bych, že lze posoudit jako službu dle §10/6/c. Pokud ano a službu provedl plátce DPH z JČS, se slovenským DIČ, pak by měl vystavit fa bez DPH a daňová povinnost by byla převedan v rámci R-CH na Vás.
      Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).