Hlavní navigace

Nevyužitá přestávka na jídlo = přesčas?

  • (neregistrovaný) 88.146.142.---

    17. 9. 2007 11:00

    Dobrý den.
    Prosím o radu. Mám pouze jednoho zaměstnance. Pracuje i s nakladačem po stavbách. Občas se však stane, že některé firmy tlačí čas a tak nemá možnost využít přestávku na oběd a pracuje po celou dobu tedy od 7,00 do 15,30. Nevyužitou přestávku na oběd mi pak vykazuje jako přesčas. Poraďte prosím, jak postupovat. Proplatit mu celých 8,5 hod. v zákl. tarifu a nebo opravdu k oné půl hodině připočítávat příplatky za přesčas.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2007 8:35

      baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: nevyužitá přestávka na jídlo = přesč
      To v žádném případě není přesčas - prostudujte § 88, 89 zákoníku práce. Pokud práci nelze přerušit , zaplatíte tu půlhodinu, ale ne jako přesčas.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).