Hlavní navigace

Neoprávněné daňové zvýhodnění-oprava

• (neregistrovaný) 62.177.125.---

17. 9. 2007 15:12

Zjistila jsem,že ve firmě bylo prováděno daňové zvýhodnění zaměstnance na dítě, které je jeho družky. Jakým způsobem provést opravu? Dělá se až při ročním vyúčtování? Jedná se mi zejména o rok 2006, který je již uzavřený a zaměstnanec skončil pracovní poměr v 7/07.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2007 18:23

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Neoprávněné daňové zvýhodnění-oprava
      Opravu byste měli provést ihned, když ji zjistíte
      Proč bylo daňové zvýhodnění uplatňováno? Zaměstnanec uvedl nepravdivá data nebo to bylo opomenutí mzdové účetní?
      Pokud to bylo opomenutí mzdové účetní a zaměstnanec již není u Vás v pracovním poměru - tak to je tvrdý oříšek.

• 18. 9. 2007 16:45

dana (neregistrovaný) 62.177.125.---

V podstatě šlo o chybu na více stranách-zaměstnanec tvrdil, že je ženatý, a manželka na MD. zaměstnavatel si to neověřil a telefonem nahlásil externí účetní, která bohužel dala na telefonickou zprávu. Po odchodu zaměstnance se zjistilo, že ženatý nebyl.Že to bude tvrdý oříšek je mi jasné, ale opravit to musí jít ne?
      To byla hlavní část mojí otázky.Díky

• 19. 9. 2007 7:01

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Pokud zaměstnanec tvrdil něco, co není pravda, potom je chyba na jeho straně (záleží, jak máte tuto skutečnost doloženou). Potom je možné rozdíl nahlásit na FÚ, aby nedoplatek na dani požadovali na něm (protože Vy už nemáte z čeho dodanit a srazit, když už u Vás nepracuje) - tuto možnost jsem v praxi nikdy nepoužila (jen teoreticky vím ze školení), takže nevím, jak přesně postupovat, ale asi budete muset přesně vyčíslit rozdíly a předat na FÚ. A nebo doufat, že na to kontrola nepřijde a nechat to být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).