Hlavní navigace

Silniční daň - lze zahrnout do výdajů?

  • (neregistrovaný) 217.197.156.---

    18. 9. 2007 13:19

    Začínám jako živnostník. Chci používat v podnikání své auto ale nechci jej zahrnovat do majetku.
    Mám nárok na kilometrovné 3,80 plus náhrady za PH.
    pr.spotřeba x cena benzínu : 100...
    Mám nárok i na stravné?
    Ale hlavně mě zajímá zda si můžu do nákladů zahrnout i zálohy na silniční daň, když jsem vlastníkem OA já.
    Pochopil jsem to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2007 13:24

      Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

      Re: Silniční daň - lze zahrnout do výdaj
      Silniční daň ano. Stravné nevím.

    • 18. 9. 2007 14:31

      Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

      Re: Silniční daň - lze zahrnout do výdaj
      Podle par.24 odst.2 písm.k)2 - stravné při tuzemských cestách delších než 12 hodin, max. do výše stravného pro zaměstnance
      Ale nejsem si jistý. Snad se ozve někdo zkušenější.

    • 18. 9. 2007 15:41

      Andrea (neregistrovaný) 62.168.8.---

      Re: Silniční daň - lze zahrnout do výdaj
      Stravné je opravdu až po 12-ti hodinové pracovní cestě. Náklady na auto si uplatnit můžete. Zkuste si spočítat, jestli se vám spíš nevyplatí uplatnit si výdaje paušálem z příjmů, ušetřil by jste za papírování. Živnosti řemeslnné mají 60% a ostatní 50% viz. §7 ods.9 Zákon o dani z příjmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).