Hlavní navigace

Vystavení DD/DUZP

  • (neregistrovaný) 84.42.176.---

    18. 9. 2007 18:51

    Je možné na daňovém dokladu uvést datum vystavení 1.9.2007 a datum UZP 15.10.2007 (jedná se o pronájem plochy na nemovitosti za 10-12/07). Nejedná se o splátkový kalendář


    Děkuji za radu


    Vl.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2007 7:07

      Dáša (neregistrovaný) 217.196.209.---

      Re: Vystavení DD/DUZP
      Nesmíte vystavit daňový doklad před uskutečněním zdanitelného plnění!
      Nájemné bych vyúčtovala podle toho, co je v nájemní smlouvě - pokud je stanoveno čtvrtletní nájemné splatné na začátku čtvrtletí, pak asi zdanitelné plnění 1.10. a vystavit nejdříve taky 1.10.
      Jinak taky můžete vystavit zálohovku, po úhradě daňový doklad k přijaté platbě a až 1.10. vystavit fa za nájem a zálohovou platbu odečíst.

    • 19. 9. 2007 7:36

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Vystavení DD/DUZP
      A který § mi zakazuje vystavit daňový doklad před uskutečněním plnění? Ve starém zákoně byla tato věta doslova uvedena v § 12, ale současně platný zákon o DPH nic takového neříká.

    • 19. 9. 2007 11:44

      Dáša (neregistrovaný) 217.196.209.---

      Re: Vystavení DD/DUZP
      Vyplývá to z §26 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).