Hlavní navigace

"KLUZÁK" do účetnictví ???

• (neregistrovaný) 85.70.142.---

19. 9. 2007 12:02

Dobrý den,
    účtujeme klienta, který se zabývá dodávkou oken, vrat aj... Nyní si koupil kluzák (cca 60 000,- vč. DPH).
    Se svým zaměstnancem má sepsanou smlouvu o reklamě, kde je uvedeno, že majitel půjčí kluzák bezplatně zaměstnanci a ten tím bude "propagovat" jeho firmu - reklama na kluzáku...
    Dotaz:
    1) mohu dát kluzák do majetku firmy nebo
    do nákladů?
    2) mohu uplatnit DPH?
    ..... v níže uvedených dotazech jsem podobnou problematiku nenašla...
    předem děkuji za odpovědi :o)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2007 12:11

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

Re: "KLUZÁK" do účetnictví ???
      Takhle na první pohled to vypadá stejně, jako kdyby si klient koupil auto (do firmy) a na něj flákl svojí reklamu. Akorát mi přijde jako blbost uzavírat tu smlouvu o reklamě se zaměstnancem, prostě klient někde na nějakých závodech bude lítat se svým "autem" nad hlavami potenciálních příštích zákazníků a to "auto" bude prostě řídit jeho zaměstnanec, bez nějaké smlouvy o reklamě. Jako u každé reklamy jde samozřejmě o to, prokazovat její oprávněnost, tedy výši vynaložených prostředků, účel reklamy a podobně, ale to je klasika, se kterou se potýká každý, kdo vynakládá na reklamu peníze.

• 19. 9. 2007 12:16

petrolejka (neregistrovaný) 85.70.142.---

.... něco na tom bude... ale mám to brát jako osobní auto nebo náklaďák.... uplatnit nebo neuplatnit DPH?

• 19. 9. 2007 12:27

zitka (neregistrovaný) 194.212.232.---

K automobilu bych to nepřirovnávala. ten slouží podnikateli i jinak než jen jako nosič reklamy.
      Kluzák je ve druhé skupině (2-64).
      A určitě si pořiďte co nejvíc dokumentce ať můžete prokázat jakým způsobem to slouží k dosažení zajištění a udržení příjmů.
      U DPD zase musíte prokázat, že jste to použili pro uskutečnění své ekonomické činnosti.

• 19. 9. 2007 12:35

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

To auto byl jen příklad, napsat "bilboard" mi přišlo blbé v tom smyslu, že ten není pohyblivý :-). Samozřejmě DPH si normálně uplatníte.

No a jak píše kolegyně, pak už jen záleží na vás, jak obhájíte tu reklamu, ale to je problém obecný, stejně tak blbě se obhajuje i ten bilboard :-).

• 19. 9. 2007 12:38

petrolejka (neregistrovaný) 85.70.142.---

... děkuji za odpovědi....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).