Re: prodej OS auta
Pokud nejste obchodníkem s použitým zbožím, tak se na vás nevztahuje zvláštní režim podle § 90, který máte zřejmě na mysli. Vy jste to auto koupil jako majetek, nikoli jako zboží určené k dalšímu prodeji. Proto pro vás není ani důležitý rozdíl mezi cenou pořizovací a prodejní.
Re: pro AB
Jestliže prodává plátce DPH ojetý automobil, který používal jako hmotný majetek, záleží při prodeji na tom, zda uplatnil nárok na odpočet DPH či nikoliv. Pokud neuplatnil odečet DPH, pak prodává bez DPH.
Nepleťte do toho pravidla pro zvláštní režim a přefakturaci.
Zuzik
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
19. 9. 2007 12:19
Mám v podnikání osobní automobil pořízený v roce 2006. Není tedy odepsaný celý. Zůstatková hodnota je 350.000,-. Letos ho chci prodat za 400.000,-. Musím z rozdílu odvést 19% DPH? Děkuji