Hlavní navigace

OSVČ-strop odvodu na soc.a zdr.pojištění

• (neregistrovaný) 83.208.158.---

19. 9. 2007 17:14

Pokud má FO velmi velké příjmy-zisk-kolik je prosím nejvyšší odvod na soc.a zdr.pojištění.Pochopila jsem dobře-že existuje nějaký strop a pak již na výši zisku nezáleží???mohu poprosit i o nejvyšší max.zálohy???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2007 17:38

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

OSVČ-strop odvodu na pojištění 2008
      V roce 2007 je maximálním měsíčním vyměřovacím základem částka 40 500 Kč. Od roku 2008 se tato částka mění na čtyřnásobek průměrné mzdy.

Škarohlíd by řek, že jde o zvýšení o 100 %, ale exaktní poslanec by to vypočetl přesně z definice průměrné mzdy:

„Za průměrnou mzdu se pro účely tohoto zákona považuje částka, která se vypočte jako součin všeobecného vyměřovacího základu za kalendářní rok, který o 2 roky předchází kalendářnímu roku, pro který se průměrná mzda zjišťuje, a přepočítacího koeficientu pro úpravu tohoto všeobecného vyměřovacího základu19b); vypočtená částka se zaokrouhluje na celé koruny směrem nahoru.“

(Zdroj: baťoh, Čl. XXXVI/12 a 13).

A je jasno!

Hezký den!

• 19. 9. 2007 18:19

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: OSVČ-strop odvodu na pojištění 2008
      Ach jo ach jo... Pavle, Vy máte hlavu ! Vedle Vašich znalostí dostávám depku. Jak to jen stíháte ?
      Já se utěšuju tím, že cosi už jsem nastudovala a čekají mně v říjnu tři školení, tak nám snad něco nalijou do hlavy. Jen jestli se mi do ní ještě něco vleze :-)
      Hezký podzimní večer ! Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).