Hlavní navigace

Přiznání ČID

  • (neregistrovaný) 213.226.232.---

    20. 9. 2007 6:09

    Dobré ráno. Naší zaměstnankyni byl přiznán částečný invalidní důchod. Podle pracovní rekomandace není naše práce pro ni vhodná. Jak se dále postupuje? Dostane výpověď podle § 52 pís.e ZP? A má nárok na odstupné? Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2007 16:26

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Přiznání ČID
      Musí to být lékařský posudek nebo rozhodnutí přísl.správníhjo úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, musí se jednat o ztrátu dlouhodobé způsobilosti konat dosavadní práci. Posudek musí tedy jednoznačně stanovit,že pozbyl vzhledem ke svému zdr.stavu dlouhodobé způsobilosti konat dáále dosavadní práci.
      Jinak při použití par.52 e) odstupné nenáleží, protože nesouvisí s nemocí z povolání ani s pracovním úrazem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).