Hlavní navigace

Nemoc-studium-práce

• (neregistrovaný) 80.188.184.---

20. 9. 2007 7:42

Dobrý den,
    prosím může mi někdo poradit? Jsem zaměstnaná na plný úvazek a k tomu dálkově studuji VŠ. Potřebovala bych vědět kdybych onemocněla a byla nějaký čas na nemocenské, tedy nechodila do práce, mohu jezdit do školy? Budu omluvena, kdyby přišla kontrola?
    Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2007 7:58

baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

Re: Nemoc-studium-práce
      Nebudete omluvena, nebyla byste omluvena ani kdybyste v době neschopnosti např. šla udělat nějakou neodkladnou práci pro zaměstnavatele

• 20. 9. 2007 8:23

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

to není tak úplně pravda. Vy se nejdříve musíte domluvit s vaším ošetřujícím lékařem, který vám vystavil neschopenku. On posoudí, zda vaše nemoc je překážkou pro vaši výdělečnou činnost, jak píšete, ano - ale vaše nemoc nemusí zákonitě bránit vašemu studiu. Pro zaměstnavatele můžete mít , dejme tomu, zlomenou ruku a nemůžete vykonávat svou činnost, ale v dojíždění do školy a studiu vám to nebrání, samozřejmě za podmínky, že dodržujete léčebný režim, tj. do školy jezdíte v době vycházek, jsou nemoci, kde jsou i vycházky neomezené. Je to to samé, když má někdo 2 pracovní poměry, v jednom je uznám PN, ale pro druhý není uznán PN a v době "vycházek" může pracovat v zaměstnání, pro které není uznán práce neschopným.

• 20. 9. 2007 8:34

baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

Ano to souhlasím - v době vycházek ano, ale těch nemocí kde jsou vycházky neomezené .. spíš mi to připadá jako další volno pro studium , ale mohu se mýlit, v tom případě se omlouvám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).