Hlavní navigace

Stravenky - celá firma?

 • (neregistrovaný) 85.160.12.---

  20. 9. 2007 7:48

  Dobrý den,
  jde jako motivaci nárok na stravenky nějak upřesnit? Třeba stanovit nějakým vnitřním předpisem, že mají nárok jen určití zaměstnanci? Nebo musí dostat všichni stejnou hodnotu stravenky? Díky za odpověď..

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2007 9:23

   VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

   Re: stravenky - celá firma?
   Příspěvek na stravování je zcela věcí zaměstnavatele, takže může vnitřním předpisem stanovit různou hodnotu stravenek pro určité zaměstnance.

  • 20. 9. 2007 14:12

   Zlatka (neregistrovaný) 83.148.6.---

   Re: stravenky - celá firma?
   ************
   Pozor na § 16 ZP, všichni pracujeme a máme nárok na pauzu i oběd a máme asi stejný hlad, brala bych to jako diskriminaci, nerovné zacházení a asi bych se ohradila, když stravenky tak všem a stejně, nedokáži si představit jak bych předpis zpracovala a že už jsem jich udělala - je to benefit, který se buď poskytuje nebo ne.

  • 21. 9. 2007 14:58

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: stravenky - celá firma?
   Je to benefit, který zaměstnavatel není povinen poskytovat vůbec. Z čeho soudíte, že buď ho musí poskytnout všem nebo nikomu? Máte nárok (a povinnost) udělat si pauzu. Zda v ní budete jíst nebo spát je Vaše věc. Pokud se zaměstnavatel rozhodne, že někomu umožní používat firemní auto pro osobní účely, také budete namítat diskriminaci a tvrdit buď všichni nebo nikdo? To samé třeba s příspěvkem na důchodové spoření - také mohou být vypracována pravidla, že bude přispíváno např. jen těm, kdo mají odpracováno 2 a více let nebo třeba jen vedoucím pracovníkům.... A pokud by nějaký úřad, na něhož byste se stížností na diskriminaci obrátila rozhodl, že máte pravdu, pak si zaměstnavatel může říct, že mu to za to nestojí a nedá nikomu nic. Byla byste pak spokojená?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).