Hlavní navigace

Doklad o výši ročního příjmu

• (neregistrovaný) 57.66.197.---

20. 9. 2007 8:29

Dobrý den,
    v dokladu o výši ročního příjmu k žádosti o přídavek na dítě se na str.2 uvádí, že do tabulky D1 se v případě uplatnění společného zdanění manželů mají vyplnit pouze zbývající příjmy, které v přiznání k dani nebyly uvedeny.Pracovník v přiznání uvedl všechny příjmy za r.2006.To mu mám do D napsat jako zbývající nulu?
    Děkuji.Jirka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2007 11:20

m (neregistrovaný) 212.80.81.---

Re: Doklad o výši ročního příjmu
      Do řádku a napsat 0,-- a poznámku FU,do řádku b vypsat nemocenské dávky pokud byly vyplaceny( vypláci velká organizace)

• 20. 9. 2007 12:17

LZ (neregistrovaný) 212.71.154.---

Nezlobte se ale ja zadnou poznamku o uplatneni spolecneho zdaneni manzelu nevidim.!
      Takze si nemyslim, ze by tam mela byt nula! A jeste jak muzete vedet, ze opravdu uplatnili spolecne zdaneni??

• 20. 9. 2007 13:06

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

v tomto případě napíšete výši případného RZD za r. 2005 (když jste vypláceli) - píšu poznámku, že podával daň.př.za r. 2006 na FÚ(jestli podával daň.př. sám za sebe nebo spol. danění manželů - o tom nemusí ani MÚ vědět, ona jen vydá potvrzení o zdanitelných příjmech za příslušný rok)
      to, že uplatnil zaměstnanec společné zdanění manželů nebo přiznání k dani - zaškrtává zaměstnanec na str. 1

• 20. 9. 2007 13:35

Jirka (neregistrovaný) 57.66.197.---

Na "sociálce" úřadu práce bylo to, že v kolonce D1/a1 je uveden celý příjem (v případě, že je na str.1 zaškrtnuto uplatnění SZM), vytknuto jako hrubá chyba mzdové účetní s poznámkou, že účetní to (tučně vytištěné na str.2 DVRP) stejně nečtou.Když pracovník uvedl, že by si částku SZM mohl ÚP zjistit na FÚ, bylo mu vyhrožováno, že také nemusí žádné dětské přídavky dostat a měl ještě další problémy.

• 21. 9. 2007 8:33

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

nevím, proč by to měla být hrubá chyba mzdové účetní když napíše celý příjem za rok
      zaměstnanec odpovídá za to, aby správně zaškrtl kolonky, které zaškrtnout má
      ono se také může stát, že zaměstnanec není u jedné firmy zaměstnán po celý rok - mzdová účetní zapíše skutečnou výši vyplacených mezd,popř. nemocenských dávek za dobu zaměstnání u této firmy a už neví, že si zaměstnanec podával daň.přiznání (v té době už u této firmy nepracoval)
      myslím si, že pokud úřednice z kontaktního místa zjistí nějaké nesrovnalosti a kontaktuje danou mzdovou účetní tak se vše dá dát dopořádku (bez nějakého osočování apod.) - záleží jen na ochotě domluvit se (ze všech stran)

• 21. 9. 2007 12:31

AM (neregistrovaný) 85.71.155.---

Souhlasím s předchozí odpovědí xy.
      Protože naši zaměstnanci nejsou "pod jednou střechou", posílají si tiskopisy k potvrzení poštou. V 99,9 % na nich není zaškrtnuto, že si podávali DPř. na FÚ, i když jsem jim vystavovala potvrzení o zdanit. příjmech.Zaměstnanec přece nemá povinnost sdělovat mzdové účetní, jak s potvrzením naložil, zda si podal SZM, obyčejné DPř. nebo s Potvrzením neudělal vůbec nic.Tak v těchto případech uvedu pro SSP částku s poznámkou "viz FÚ" a částku zbývající - např. vratka daně z roč. zúčtování za předchozí rok.
      V pondělí mi volala paní, že ji úřednice s tiskopisem "vyhodila", protože jsem nedala na potvrzení razítko. Omluvila jsem se jí a poslala ihned nové potvrzení. Ale v zákoně o SSP v § 63 odst. 1 jsem nenašla povinnost dávat razítka na potvrzení. Jednodušší a bezpracné pro stát. úředníka je: "Chybí razítko!Neúplné! Další!"

• 21. 9. 2007 16:07

Jirka (neregistrovaný) 57.66.197.---

Ještě poznámku: V mém případě zaměstnanec pracoval celý rok u 1 firmy, měl na potvrzení zaškrtnuto SZM, takže bylo pro účetní vše jasné. Na obranu účetní mu bylo pracovnicí SSP řečeno, že potvrzení podepsal on sám, takže v konečné fázi za něj vlastně zodpovídá on. To je svým způsobem pravda, ale on s touto odpovědí příliš spokojen nebyl.
      Jinak Vám děkuji všem za odpovědi a Váš čas. Myslím, že se mi kolem potvrzení o příjmu už mnohé vyjasnilo.
      Jirka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).