Hlavní navigace

Jak zaúčtovat daňový doklad

• (neregistrovaný) 88.102.68.---

20. 9. 2007 14:17

Dobrý den, dostala jsem k zaúčtování doklad platba kartou ve výši 2750 kč a k tomu lístek od poskytovatele, kde je napsáno:pronájem salonku + občerstvení a razítko.
    Jak bych měla zaúčtovat a co DPH? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2007 14:32

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

Re: Jak zaúčtovat daňový doklad
      Otázkou je, jestli je vůbec ten poskytovatel plátce a jestli vám vystavil řádný DD. Zdá se, že nikoli, pak je ovšem dotaz na DPH bezpředmětný. Pokud ano, pak vám měl na dokladu rozepsat zvlášť cenu za pronájem salonku a zvlášť za občerstvení. Teď vycházím hypoteticky z předpokladu, že se jednalo třeba o salonek na školení OZ nebo něco podobného, nikoli na oslavu ředitelových narozenin :-).
      Pokud by to bylo skutečně pronájem za účelem školení, nebál bych se DPH z pronájmu si uplatnit, tedy účtovat 518/321 a 343/321, občerstvení by silnější nátury možná taky dali k odpočtu, já jsem ale měkkouš a hodil bych to jen na 513/321 bez odpočtu DPH :-).
      No a pak až vám banka strhne tu platbu kartou z účtu, jen to spárujete proti té 321, tedy 321/221.

• 20. 9. 2007 14:44

j (neregistrovaný) 88.102.68.---

Re: Jak zaúčtovat daňový doklad
      Jednalo se o školení vrámci výstavy, ale mám bohužel v ruce jen papír na který píše vrchní Vaši útratu a tam je napsáno jen uvedené:občerstvení+pronájem salonku a ktomu ten lísteček co dostanete ze bstrojku při platbě kartou.Tedy asi vše na 513 bez DPH.Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).