Hlavní navigace

Vyplacení podílů na zisku

• (neregistrovaný) 83.240.30.---

21. 9. 2007 7:04

Dobrý den,
    chtěla bych Vás požádat o radu, zda lze na valné hromadě v červnu rozhodnout, že podíly na zisku budou vyplaceny až třeba v říjnu a následně do 3 měsíců bude odvedena srážková daň? Je tento postup správný nebo musí být podíly vyplaceny do měsíce od konání valné hromady a srážková daň odvedena do konce září?
    Moc děkuji za Vaše rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2007 9:22

an (neregistrovaný) 85.132.220.---

Re: Vyplacení podílů na zisku
      Plátce daně je povinen srazit daň při jejich výplatě, nejpozději však do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž valná hromada nebo členská schůze schválila řádnou nebo mimořádnou účetní závěrku a rozhodla o rozdělení zisku. Pokud bylo schváleno rozdělení zisku v červnu, pak daň musíte zaplatit při výplatě podílů, nejpozději však do konce září, pokud si společníci budou vyplácet podíly později.

• 21. 9. 2007 9:43

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

Re: Vyplacení podílů na zisku
      Já té otázce rozuměl, ale jak píše kolegyně, v zákoně se skutečně nepíše (aspoň já to nenašel) o tom, že by VH rozhodla, že vyplatí podíly až v říjnu a od tohoto termínu pak odvozovala zákonné lhůty. Já to řeším tak, že když si společníci vyplácejí podíl na zisku každý měsíc, napíšou si na každou výplatu prostě zápis z "mimořádné VH", na půl stránky, 5 větama o rozdělení části zisku a rovnou v tom měsíci i strhnou a odvedou srážkovou daň. Pak se nemusí prakticky žádné termíny hlífat. Jestli ovšem máte hodně společníků a navíc si potrpí na formálnost a chtějí se skutečně poctivě scházet, ovšem třeba jen jednou za rok, chápu, že to je problém. Pak ovšem nezbývá než abyste byla zase formální vy a postupovala striktně podle zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).