Hlavní navigace

Nezdaněný příjem

• (neregistrovaný) 217.112.162.---

21. 9. 2007 8:28

Mám dotaz. Při zaměstnání si přivydělávám. Do jaké výše přivýdělku nemusím tento příjem zdaňovat? Nebo musím jakoukoliv výši např. i 1000 přidat ve vyúčtování daně za rok do příjmů?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2007 8:38

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Nezdaněný příjem
      Jak si přivyděláváte? Pokud pracujete na základě dohody o prov.práce, dohody o prac.činnosti nebo máte prac. poměr - daní se, pokud prodáváte příležitostně např.zeleninu ze své zahrádky - záleží na příjmu.

• 21. 9. 2007 9:03

jana (neregistrovaný) 217.112.162.---

Došel mi nějaký papír , že se rozpočítává podíl na všechny nájemníky bytů 1000,-

• 21. 9. 2007 9:07

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

tak to nevím vůbec o co se jedná - snad poradí jiní

• 21. 9. 2007 9:31

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Možná ten barák něco pronajímá (napadá mne třeba nějaká anténa na střeše) a příjem se rozpočítavá. Jsou to ostatní příjmy, které do 6000,- ročně nemusíte nikde uvádět a klidně si můžete nechat udělat roční zúčtování daní v zaměstnání.

• 21. 9. 2007 10:42

Iva (neregistrovaný) 82.202.44.---

>>>>>Mám dotaz. Při zaměstnání si přivydělávám. Do jaké
      >>>>>výše přivýdělku nemusím tento příjem zdaňovat? Nebo
      >>>>>musím
      >>>>>jakoukoliv výši např. i 1000 přidat ve vyúčtování
      >>>>>daně
      >>>>>za rok do příjmů?
      >>>Došel mi nějaký papír , že se rozpočítává podíl na
      >>>všechny nájemníky bytů 1000,-
      tak to nevím vůbec o co se jedná - snad poradí jiní
      >Možná ten barák něco pronajímá (napadá mne třeba
      >nějaká anténa na střeše) a příjem se rozpočítavá. Jsou to
      >ostatní příjmy, které do 6000,- ročně nemusíte nikde
      >uvádět a klidně si můžete nechat udělat roční zúčtování
      >daní v zaměstnání.

Většinou sdružení nájemníků, nebo kdo je zastupuje, pronajímá společné prostory jinak nevyužité a za to máte podíl. §9 pronájem

• 22. 9. 2007 1:18

sarka (neregistrovaný) 85.160.76.---

Smělý dotaz: Když jsem zaměstnaná na HPP tak na konci roku musím zaměstnavateli předkládat příjmy z Dohody o prov.práce? Jen se ptám, proože jsem podnikatelka a na FÚ mi řekli, že příjmy z DoPP nikde neuvádím a ani je k příjmům z podnikání nepřičítám. Tak je mi divné, že u zaměstnavatele je to jinak. Navíc mi zaměstnavatel kde pracuji na DoPP žádné potvrzení o příjmech nevystaví, potože prý na to ani neexistuje formulář.

• 22. 9. 2007 13:16

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Nevím jestli správně chápu Váš "stav". Píšete, že jste podnikatelka, předpokládám, že tedy podáváte daňové přiznání. Zároveň píšete, že pracujete na HPP (příjmy z DoPP). Zde je třeba posoudit jakou daní je Vám ta DPP zdaňována. Pokud jen srážkovou daní, tak opravdu dále tyto příjmy nikam (do Vašeho daňového přiznání) nezahrnujete. Jestli jste v tom zaměstnání podepsala "Prohlášení" to je takový růžový dvojlist, kde uplatňujete slevu na poplatníka, a jestli jste ji tedy uplatnila, tak je Vám (pokud jsou příjmy vyšší) za sražené zálohy na daň tato sleva odečtena. V takovém případě si necháte vystavit potvrzení a tyto příjmy zahrnujete do daňového přiznání pod §6. Sraženou daň si zároveň odečtete jako zaplacenou. Takže je důležité vědět jak to je u toho změstnavatele.

• 22. 9. 2007 22:24

sarka (neregistrovaný) 85.160.101.---

Omlouvám se,až jsem si to znovu přečetla tak jsem zjistila že se špatně vyjadřuju. Ta první otázka:souběh HPP a DoPP zda se dává do ročního zůčtování u zaměstnavatele???-to je případ mé maminky a uváděla jsem to jako příklad. Ten druhý souběh OSVČ (hlavní činnost) + DoPP to je můj případ a jen jsem konstatovala zjištění z FÚ. Takže ta první otázka platí a sháním odpověď. Předem za ni děkuji.

• 23. 9. 2007 9:04

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

HPP + DoPP - oboje je u jednoho zaměstnavatele? Pokud ano, potom je daněno dohromady a u tohoto zaměstnavatele může požádat, aby provedl roční zúčt.daní (pokud zaměstnanec nemá z jiného důvodu povinnost provést vyúčt.daně)
      souběh:HPP u jednoho zaměstnavatele, DoPP u dalšího zaměstnavatele -
      potom pravděpodobně má podepsané daň.prohlášení u HPP - tam uplatňuje příp. slevy, u DoPP záleží na příjmu (už nesmí být podepsáno daň.prohlášení- do 5000 Kč/hrubého/měs. - srážková 15% daň = konečná, nikde se do RZD neuvádí) takže v tomto případě na HPP může požádat o provedení roč. zúčt. daně
      pokud by ale z DoPP byl příjem (byť za jeden měsíc) více než 5000Kč/hrubého/měs.= daněno zálohovou daní nejméně 20% a tyto příjmy musí být společně s příjmy z HPP uvedeny v daň.př., které musí podat na FÚ
      OSVČ podává vždy daň.př. na FÚ (DoPP přiznává v případě, že je příjem nad 500Kč/hrubého/měs. - zálohová daň), do 5000Kč = srážková daň - záleží na tom, zda má/nemá podepsané daň.prohl.
      jinak je stejné jako předchozí vysvětlení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).