Hlavní navigace

Mýtné od 1.1.08

  • (neregistrovaný)

    21. 9. 2007 15:52

    Dobrý den,
    prosím o radu. Četla jsem, že od 1.1.08 by se mělo platit mýtné i u automobilů nad 3,5 tuny. V TP máme údaje : "největší technicky přípustná/povolená hmotnost 2260/2260, největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu 1100/1100, 1260/1260. Podle čeho se toto posuzuje? Není mi jasné, zda v tomto případě budeme muset platit mýtné taky. Počítá se to podle největší hmotnosti včetně náprav (automobil nemá namontované tažné zařízení)? A případně jak by to bylo, pokud by tažné zařízení měl. Předem moc a moc díky, mám v tom nějaký guláš :-)). K.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2007 11:21

      Klára (neregistrovaný)

      Re: Mýtné od 1.1.08
      To samozřejmě vím :-)).... Ale i tak by mě zajímalo, z jakých údajů se toto posuzuje. Prosím, kdo máte zkušenosti?

    • 22. 9. 2007 12:14

      Lukáš (neregistrovaný)

      Re: Mýtné od 1.1.08
      Vychází se z celkové hmotnosti vozidla. Ikdyž máte různé zatížení na nápravy stejně nesmíte vést více než je celková povolená hmotnost. V případě, že budete mít závěs a nemusíte mít připojený vozík, platí pro vás celková hmotnost soupravy i v tomto prípadě se vychází z toho co je napsáno v TP vozidla o maximální hmotnosti přípojného vozíku, takže bez závěsu mýto určitě ne a se závěsem to bude záležet na tom jakou máte povolenou max. hmotnost vozíku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).