Hlavní navigace

Jednatel a rodicovsky prispevek

• (neregistrovaný) 89.102.195.---

21. 9. 2007 22:21

Prosim o radu: jednatelem se ma stat zena, ktera pobira rodicovsky prispevek. Jakou s ni mam sepsat smlouvu? Bude platit ZP a SZ?
    Nejak se mi to zamotalo, kdyz jsem tu prochazela prispevky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2007 22:53

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: jednatel a rodicovsky prispevek
      hradit pojistné bude podle toho, zda jí budete či nebudete platit jednatelskou odměnu

• 22. 9. 2007 9:29

Inka (neregistrovaný) 89.102.195.---

**
      asi jsem natvrdla. Precetla jsem tady vsechno mozne o jednatelich a mam v tom dost chaos.
      Chapu to dobre?
      - uzavru s ni smlouvu dle Obchodniho zakoniku (mohu mandatni?)
      - budu ji pocitat mzdu, danit jako beznou mzdu a platit SP a ZP
      ?

• 22. 9. 2007 15:22

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Sepíšete mandátní smlouvu na výkon jednatele a budete jí platit jednatelskou odměnu. Není to mzda, ta se platí jen lidem v pracovním poměru a to ona nebude, takže se na ni nevztahuje ani Zákoník práce. Ovšem s touto jednatelskou odměnou se jinak zachází stejně jako se mzdou - soc, zdr. i daň.

• 23. 9. 2007 12:01

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

SP a ZP v případě, že odměna založí účast na pojištění, tzn. od 400 Kč výše (v měsíci). pokud by byla odměna, která založí účast vyplácená měsíčně, přihlásíte ji na OSSZ a ZP, pokud by byla vyplácená nepravidelně, přihlásíte ji vznikem účasti na OSSZ a ZP, ale v případě, že v některém měsíci vyplácená není, musíte ji ze ZP odhlásit (na OSSZ zůstává) a přihlásit opět vznikem účasti. Jsou jednatelé, které mohou mít vyplácenou odměnu i čtvrtletně, tam přihlásit, odhlásit, ale pokud vy budete mít vyplácenou pravidelně měsíčně, toto se vás netýká

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).