Hlavní navigace

Nákup ojetého dopr.prostředku?

  • (neregistrovaný) 88.102.152.---

    22. 9. 2007 13:19

    Dobrý den, jsem plátce DPH, nakoupil jsem ojetý automobil v SRN od neplátce.Tento automobil jsem prodal v ČR fyzické osobě. Jak je to s DPH? Je to jako s klasickým pořízením zboží? Tzn. že v přiznání k DPH dám částku za nákup do ř. 220 a ř. 320. Tzn. že to dám jak do uskutečněných tak do přijatých plnění. A při prodeji zdaním rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou v ř. 210 - uskutečněná plnění v tuzemsku?
    Př.: Auto nakoupím za 150.000 Kč a prodám za 200.000 Kč, takže bych zdanil 50.000 Kč?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2007 12:14

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Nákup ojetého dopr.prostředku?
      1.) jedná se osobní automobil ojetý (neodpovídá definici nového dopravního prostředku v § 4 ZDPH)?
      2). obchodujete s použitým zbožím?

    • 24. 9. 2007 11:13

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Nákup ojetého dopr.prostředku?
      Jelikož jste pořídil od neplátce, nelze si ani přidanit a ani uplatnit na vstupu žádné DPH (nemáte DD od plátce).
      V tomto případě můžete použít zvláštní režim dle § 90 ZDPH.
      Na vstupu nebudete nic přidaňovat a ani si nebudete DPH uplatňovat na vstupu. Při prodeji pak odvedete DPH pouze z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou. Nesmíte ale u prodeje ve zvl. režimu vystavit DD (§ 90 odst. 13).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).