Hlavní navigace

Věcné břemeno

  • (neregistrovaný) 62.168.8.---

    25. 9. 2007 9:50

    Bylo zřízeno věcné břemeno v náš prospěch za úplatu. Bude se to odepisovat? A pokud ano, jak? Na základě jakého předpisu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2007 14:09

      Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: věcné břemeno
      V případě, že se jedná o věcné břemeno k vašemu majetku - např.věcné břemeno k vodovodní, plynové atp.přípojce - o částku věcného břemene jsem musela zvýšit pořizovací i zůstatkovou hodnotu a přepočítat odpisy. Věcná břemena byla stanovena na dobu neurčitou.

      pokud se jedná o věcné břemeno - např.povolení chůze a jízdy po pozemku - cizím - tak pak je to ostatní nehmotný majetek.
      Pokud do 60 tis. a není stanovena doba - můžete rovnou na účty 518. Pokud je stanovena doba - potom odpisujete po dobu určenou ve smlouvě.

      Nad 60 tis. - pokud je stanovena doba - po tuto dobu
      pokud není sjednána ve smlouvě doba - tedy na dobu neurčitou - potom odpis 72 měsíců. Zákon o DP §32a/odst.4

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).