Hlavní navigace

Nájem reklam.plochy - DPH?

  • (neregistrovaný) 88.102.57.---

    25. 9. 2007 10:13

    Prosím, máme smlouvu o nájmu reklamní plochy na štítu budovy,
    budova je naše-s.r.o.. Bude se fakturovat s DPH nebo bez DPH. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2007 10:26

      blazenka (neregistrovaný) 195.124.18.---

      Re: Nájem reklam.plochy - DPH?
      Jste-li plátci DPH tak určitě s 19% DPH

    • 25. 9. 2007 10:26

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Nájem reklam.plochy - DPH?
      Podle mne se jedná o pronájem nebytových prostor podle § 56. Tedy v podstatě záleží na dalších okolnostech, zda budete zdaňovat či nikoli.

    • 25. 9. 2007 10:46

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: Nájem reklam.plochy - DPH?
      Prosím o posouzení - firma dodavatel má na našem štítu namalovanou reklamu, za kterou nám každý rok platí - ve smlouvě je nájem reklamní plochy na štítu - jedná se o nájem nebytových prostor?

    • 25. 9. 2007 11:12

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Nájem reklam.plochy - DPH?
      Nejedná se ani tak o nájem nebytových prostor, jako o pronájem části nemovitosti pro umístění reklamní plochy. Pro staré znění zákona o DPH to řešil pokyn D-119, který jasně vymezil, že "Pronájem nemovitostí pro umístění reklamních ploch je osvobozen od daně podle § 30 odst. 3 zákona nebo může být v souladu s § 30 odst. 4 zákona zdaněn 5 % sazbou". Pro nové znění zákona o DPH sice podobný pokyn asi není (nevím), ale předpokládám, že v tomto bodě se výklad zákona nezměnil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).