Hlavní navigace

Darování bytu dceři

• (neregistrovaný) 88.101.253.---

25. 9. 2007 11:28

Dobrý den, od ledna mají být změny v živnostenském zákoně. Znamenalo by to, že máme s darováním bytu počkat, ať neplatíme daň? Byl by i potom nutný odhad nebo by se všechno bez odhadu vyřídilo jen na katastru? Ptám se proto, že máme pozvaného odhadce. Tak jestli to jednání nezrušit. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2007 11:33

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: Darování bytu dceři
      Co má živ.zákon společného s darováním bytu?
      Byt se převede darovací smlouvou, daň. přiznání se podává až pak, takže odhadce Vám stačí pozvat až po převodu, myslím, že je tam lhůta na podání do třech měsíců od účinku vkladu v KN.

• 25. 9. 2007 11:39

Dáša (neregistrovaný) 88.101.253.---

To jsem si asi něco popletla. Četla jsem někde, že by se dar.daň měla rušit.
      Měla jsem za to, že odhadce odhadne cenu bytu, my s tím půjdeme udělat změnu na katastr a po přijetí zaplatíme na finančním darov.daň. Postup je tedy asi jiný. Děkuji.

• 25. 9. 2007 12:38

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Vy jste psala o živnostenském zákoně, ten nemá s převodem nemovitostí a s daněmi z převodu nemovitostí nic společného. Vím, že se mluvilo o návrzích na zrušení daně z převodu nemovitostí v určitých případech, ale nevím, zda to prošlo či ne.

• 25. 9. 2007 12:55

L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

po novém ruce bude zrušena darovací daň ve skupině I. a domnívám se II. ale tou si nejsem jistá. S tím odhadem by mě to také zajímalo zda bude muset být.Ale postupujte takto: po novém roce darujte darovací smlouvou, nechte zapsat na KN s návrhem na vklad a zjistěte si jestli po vás bude FU chtít k daňovému přiznání i ocenění když budete nejpravděpodobněji osvobozena od daně darovací nějakým novým §.ocenění se pak nechá vyhotovit ke dni nabytí majetku takže s oceněním nepospíchat.pro podání daňového přiznání je 30 dní od zápisu na KN.

• 25. 9. 2007 15:42

MaDal (neregistrovaný) 90.176.63.---

Lhůta je 3 měsíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).